Lody Syrenka laureatem programu „Doceń polskie”

Jednym z produktów nagrodzonych przez Lożę Ekspertów  programu „Doceń polskie”Lody Syrenka podwójna czekolada. Propozycja z portfolio manufaktury Lody Syrenka  Sp. z o.o. otrzymała maksymalne noty za wszystkie oceniane aspekty (smak, wygląd i stosunek jakości do ceny), dlatego też przyznano jej nie tylko godło promocyjne, ale także tytuł TOP PRODUKT.
Miano to jest zarezerwowane wyłącznie dla artykułów spożywczych najwyższej jakości: dla producenta to powód do radości, a dla konsumentów – jednoznaczna rekomendacja. Decyzja o wyróżnieniu lodów zapadła podczas XXVIII atestacji żywności programu „Doceń polskie”. Tradycyjnie już, obradom jury przewodniczył Mirek Drewniak, współzałożyciel Klubu Szefów Kuchni.

Wyniki atestacji nie pozostawiają wątpliwości do co jakości jednej z propozycji z oferty spółki Lody Syrenka. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? – Lody Syrenka zostały stworzone przez ludzi którzy kochają lody, ale także prawdziwe czyste i wolne od chemii jedzenie. Ze względów etycznych wolne, także od cierpienia zwierząt. Postawiliśmy sobie za wyzwanie, aby udowodnić że pyszne lody da się zrobić nie używając substancji pochodzących ani od naukowców, ani od krów – wyjaśniają przedstawiciele manufaktury Lody Syrenka.

Syrenka pojawia się nie tylko w członie nazwy firmy, ale także w jej logotypie i nie jest to przypadkowy wybór.  – Symbolem walki o czystość składu naszych lodów, jest dzierżąca miecz i tarczę postać warszawskiej Syrenki. Warto wspomnieć, że wedle legendy Syrenkę po raz pierwszy w Warszawie zauważyli rybacy – wypuszczała na wolność ryby uwięzione w ich sieciach. Może Warszawa od zawsze skazana była na sukces, bycia jednym z najbardziej przyjaznych weganom miejsc na świecie? – pytają retorycznie reprezentanci producenta z siedzibą w Warszawie.

Mówiąc o składzie lodów, warto odnotować, że informacja na jego temat jest zawarta w najlepiej widocznym miejscu opakowań lodów, dzięki dużej czcionce składniki są wyraźnie widoczne.  – Nie używamy słowa „naturalne” jako nic nie znaczący marketingowy slogan, ale jako podstawowej zasady w czasie tworzenia naszych receptur – podsumowują.

Osobom zainteresowanym uzyskaniem dodatkowych informacji na temat działalności producenta polecamy stronę internetową www.lodysyrenka.pl, jak również Fanpage: www.facebook.com/lodysyrenka, gdzie znaleźć można m.in. adresy sklepów, w których można nabyć opisywane specjały.

Tytuł TOP PRODUKT dla Kiełbasy schabowej

Kiełbasa schabowa to jeden z produktów nagrodzonych podczas kwietniowej atestacji żywności programu promocyjnego „Doceń polskie”. Loża Ekspertów przyznała tej propozycji maksymalne noty (same „10”) za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny, dlatego specjał otrzymał zarówno godło promocyjne, jak i tytuł TOP PRODUKT. Wyróżniona kiełbasa pochodzi z oferty firmy ŚWINIARSCY Manufaktura Wędlin. Poza nią, producent proponuje konsumentom wybór wędzonek oraz kiełbas grubych i cienkich. W ofercie znajdziemy ponadto pieczenie, pasztety, wędliny podrobowe, jak również wiejskie stoły na każdą okazję. Osoby zainteresowane uzyskaniem bliższych informacji na temat działalności masarni zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.swiniarscy.pl. Polecamy także Fanpage firmy.

ŚWINIARSCY to mieszcząca się w Radomiu masarnia, w której podtrzymywanie rzemiosła tradycyjnego wytwarzania wędlin jest kultywowane już od trzech pokoleń.
Do produkcji naszych wędlin używamy wyłącznie wyselekcjonowanych mięs, pochodzących od lokalnych ubojni – informują przedstawiciele firmy. Jak dodają, w masarni stosowane są naturalne przyprawy, takie jak czosnek, sól i pieprz. Do wędzenia służy natomiast drewno dębowe, bukowe oraz olcha.  – To idealna kompozycja, aby w tradycyjnym procesie wędzenia uzyskać odpowiedni wygląd i aromat wędlin – zapewniają reprezentanci masarni.

Specjały z oferty opisywanego producenta są dostępne w sklepach mieszczących się na Mazowszu: począwszy od Szydłowca, przez Radom, Grójec i Piaseczno, na Warszawie skończywszy.

Audyt, podczas którego zapadła decyzja o wyróżnieniu kiełbasy odbył się 25 kwietnia br. w Sosnowcu. To była dwudziesta ósma atestacja żywności w historii programu „Doceń polskie”. Kolejna ocena artykułów spożywczych będzie miała miejsce 25 lipca br.

Maksymalne noty dla Miodu pół na pół

Jednym z produktów nagrodzonych podczas kwietniowej atestacji żywności jest Miód pół na pół. Propozycja ta zdobyła maksymalne noty (same „10”) za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny, dlatego też przyznano jej nie tylko godło promocyjne, ale również tytuł TOP PRODUKT.

Wyróżniony specjał pochodzi z asortymentu pasieki Cieszyński Miód. Laury programu „Doceń polskie” to kolejne potwierdzenie wysokiej jakości wyrobów tego producenta. Specjały tej marki wcześniej nagrodzono certyfikatem ,,Górolsko swoboda”, który potwierdza, że sygnowana nim żywność pochodzi od miejscowego producenta i jest wyjątkowa w kontekście do regionu. Pasieka zdobyła ponadto nagrodę w międzynarodowym konkursie produktu regionalnego.

Jak widać, Cieszyński Miód oferuje wyroby warte bliższego poznania. Poza miodami, pasieka proponuje także pyłek pszczeli, pierzgę oraz mleczko pszczele. Producent promuje również leczenie produktami pszczelimi (apiterapię), hoduje ponadto matki pszczele. Pasiekę tworzy obecnie ok. 30 uli produktywnych i 20 uli hodowlanych.
Nasze miody i produkty są pozyskane z miłości do pszczół – przekonuje pan Piotr, właściciel pasieki Cieszyński Miód, który pszczelarstwem zajmuje się od 8 lat, ale jego pasja rozpoczęła się znacznie wcześniej. – Już od dziecka podbierałem mamie cukier by karmić nim trzmiele -wspomina p. Piotr. – Cieszyński Miód powstał by promować nasz region, gdyż mało kto wie (,,Cudze chwalicie….’’), że mamy w Cieszynie dwa miody objęte przez Ministerstwo Rolnictwa jako produkty tradycyjne regionalne. Są to miód s Rapsu (rzepakowy ) oraz miód Lipowo- Spadziowy który występuje naturalnie w tym regionie – przypomina właściciel pasieki.

Odnotujmy, że atestacja podczas której nagrodzono Miód pół na pół miała miejsce 25 kwietnia br. w Sosnowcu. To była dwudziesta ósma atestacja w historii programu promocyjnego „Doceń polskie”.

Firma DOBROWOLSCY zdobywa laury programu „Doceń polskie”

Wędzonki, szynki (kiełbasy cienki i grube), wyroby blokowe, pasztety oraz podroby i pieczenie – tak w największym skrócie prezentuje się oferta firmy DOBROWOLSCY Sp. z o. o.  Producent z siedzibą w Wadowicach Górnych proponuje konsumentom wyroby marek: Tradycyjnie Wędzone, Podkarpackie Specjały, Bracia Dobrowolscy oraz Dobrowolscy. 

W ofercie spółki dostępne są dwie propozycje nagrodzone przez Lożę Ekspertów programu promocyjnego „Doceń polskie”. Podczas XXVIII atestacji żywności certyfikaty i tytuły TOP PRODUKT otrzymały Schab marynowany od braci oraz Szynkowa tradycyjna od braci. Audyt odbył się w Sosnowcu. Loża Ekspertów pod przewodnictwem Mirka Drewniaka obradowała dnia 25 kwietnia br. 

Wyniki atestacji nie pozostawiają wątpliwości co do jakości propozycji firmy DOBROWOLSCY. Co jeszcze warto wiedzieć o tym producencie z Podkarpacia?

Firma istnieje od 27 lat, a jej historia rozpoczyna się od rodzinnych tradycji wędliniarskich i… małego przedsięwzięcia zapoczątkowanego przez Stanisława Dobrowolskiego i jego syna Adama.  Działalność spółki sukcesywnie się rozwijała, a z biegiem czasu do rodzinnej firmy dołączyło dwóch pozostałych synów jej założyciela.
Obecnie, w firmie DOBROWOLSCY pracuje ponad 600 pracowników, a wyroby są dystrybuowane na terenie całego kraju. Choć skala produkcji wynosi 1500 ton wędlin miesięcznie, opisanej firmie udaje się zachowywać walory regionalnego wytwórcy i podtrzymywać najlepsze tradycje masarskie.

Mimo upływu czasu misja i wartości firmy pozostają bez zmian. – Rodzinną tradycję produkcji wędlin rozwijamy poprzez innowacyjność i zaangażowanie. Łączymy smakiem pokolenia – podsumowują przedstawiciele firmy DOBROWOLSCY.

Młoda gęś TOP PRODUKTEM programu „Doceń polskie”

Jednym z laureatów XXVIII atestacji żywności programu „Doceń polskie” jest Cedrob. Certyfikat „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT otrzymała Młoda gęś, sprzedawana pod marką Krakauerland. Audyt miał miejsce 25 kwietnia br. w Sosnowcu.

Grupa Cedrob jest liderem w produkcji drobiu i trzody chlewnej, a jednocześnie cenionym producentem wędlin. Obecnie tworzy ją kilkadziesiąt samodzielnych (i wzajemnie komplementarnych) podmiotów. Objęcie pakietu większościowego akcji Gobarto S.A., jak również przejęcie Zakładów Mięsnych Silesia S.A., umożliwiło Grupie dalsze rozbudowanie oferty.
W asortymencie znajdziemy nie tylko świeże i mrożone mięso (drobiowe oraz wieprzowe), lecz również przetwory drobiowe i wieprzowe oraz dania gotowe.
W tym kontekście warto odnotować, że Młoda gęś to nie jedyna propozycja Grupy Cedrob, która zyskała uznanie Loży Ekspertów. Znakami „Doceń polskie” i tytułami TOP PRODUKT wyróżnione zostały także Pasztet ciechanowski, Szynka jak domowa w smaku Gobarto i Kotlety z prażoną cebulką „Czas na”.

Tytuł TOP PRODUKT jest zarezerwowany dla artykułów spożywczych, którym specjaliści zasiadający w Loży Ekspertów wystawią maksymalne noty (same „10”) za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. To doskonała rekomendacja dla konsumentów, zaś dla producenta – powód do dumy i radości.