„SKOCZOWSKIE” nagrodzone przez Lożę Ekspertów

Twarogi nasze produkowane są według dawnej receptury, tradycyjnym sposobem wytwarzania, krojone i pakowane ręcznie bez dodatków konserwantów i aromatów. Proces obróbki w wannie przebiega pod bacznym okiem serowara, co pozwala na uzyskanie twarogu o odpowiednim smaku i strukturze. Mleko do produkcji twarogów pochodzi z terenów górskich. Rolnicy, którzy są naszymi Członkami, wykorzystują w żywieniu krów pasze produkowane we własnych gospodarstwach co ma duży wpływ na wyjątkowy smak i aromat mleka oraz dużą w nim zawartość składników odżywczych – zapewniają przedstawiciele Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Skoczowie.
Jak dodają, sery twarogowe niedojrzewające otrzymuje się z mleka pasteryzowanego o określonej zawartości tłuszczu. Powstają w wyniku odpowiedniej obróbki skrzepu uzyskanego przez dodatek zakwasu z czystych kultur mleczarskich. Twaróg to nie tylko doskonała baza do sernika, ale także m.in. składnik nadzienia do pierogów czy naleśników. Opisywany specjał – „SKOCZOWSKIE” ser twarogowy półtłustyto jedna z dwóch propozycji ze Skoczowa nagrodzonych przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie”.

Poza serem, uznanie członków jury zdobył także „SKOCZOWSKIE” kefir kubek 400g.
Produkt ten powstaje z mleka pasteryzowanego, do którego dodaje się zakwas czystych kultur kefirowych. Kefir dojrzewa metodą termostatową. Produkt ma uniwersalne zastosowanie w kuchni; zarówno w warunkach domowych, jak i gastronomii. Jego smakiem może cieszyć się szeroka grupa konsumentów, z wyjątkiem niemowląt i osób uczulonych na białka mleka.

Kefir i ser twarogowy zostały ocenione w trakcie lipcowego audytu produktów spożywczych. Loża Ekspertów przyznała im maksymalne noty za wszystkie aspekty (smak, wygląd i stosunek jakości do ceny), toteż uhonorowano je godłami jakości i tytułami TOP PRODUKT. Obradom komisji przewodniczył gastronom i współzałożyciel Klubu Szefów Kuchni, Mirek Drewniak. Audyt miał miejsce w Sosnowcu, dnia 26 lipca br.

Certyfikaty powędrują do Krotoszyna

…a dokładniej – do Piekarni Czwojda, która ma siedzibę właśnie w tym mieście. Firma z Wielkopolski zdobyła znaki jakości „Doceń polskie” i tytuły TOP PRODUKT za Chleb słoneczny oraz Chleb żytnio-razowy. Wypieki zostały ocenione podczas XXV audytu żywności, który odbył się dnia 26 lipca br. Loża Ekspertów obradowała w Sosnowcu, pracom specjalistów z branży spożywczej przewodniczył Mirek Drewniak, gastronom i współzałożyciel Klubu Szefów Kuchni.

Na nagrodzonych wypiekach oferta Piekarni Czwojda się nie kończy. Firma oferuje konsumentom różnorodne chleby (pszenne, żytnie i mieszane), jak również bułki i słodkie wypieki (w tym torty). Producent podkreśla, że powstają one wg tradycyjnych receptur, z naturalnych składników, bez konserwantów i polepszaczy smaku.

Niewątpliwym atutem firmy są długie tradycje: historia Piekarni Czwojda rozpoczyna się w 1895 roku, a więc ponad 120 lat temu! Obecny właściciel firmy – Jakub Czwojda – reprezentuje piąte pokolenie zaangażowane w działalność piekarni. Zainteresowanych uzyskaniem bliższych informacji na tema nagrodzonej firmy zachęcamy do śledzenia wpisów publikowanych na Fanpage www.facebook.com/CzwojdaKrotoszyn.

Chleb z Praszki zdobywa laury programu „Doceń polskie”

Pieczywo, ciasta i ciastka, wyroby drożdżowe i torty, jak również słodki catering idealny na domowe przyjęcia i uroczystości – tak w największym uproszczeniu prezentuje się oferta Piekarni i Cukierni należącej do Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Praszce.

Posiadamy własne, tradycyjne receptury, stosowane od lat a także używamy surowców, które zamawiamy tylko u sprawdzonych dostawców. Dzięki temu nasze produkty charakteryzują się niepowtarzalnymi walorami smakowymi. Wprowadzamy także wiele nowości, starając się być na bieżąco z trendami w dziedzinie smaków i sztuki dekoracji. Dbamy o coraz wyższy poziom naszych usług w tej dziedzinie oraz o indywidualne podejście do każdego klienta – deklarują przedstawiciele „Samopomocy Chłopskiej”.

Potwierdzeniem najwyższej jakości Chleba biesiadnego 2000 opisywanej firmy są laury programu „Doceń polskie”. Wypiek otrzymał zarówno godło promocyjne, jak i tytuł TOP PRODUKT.
Decyzja o wyróżnieniu chleba zapadła dnia 26 lipca br. podczas XXV atestacji żywności. Obradom Loży Ekspertów przewodniczył Mirek Drewniak.

Dzieje GS w Praszce rozpoczynają się w roku 1945, Spółdzielnia może pochwalić się zatem ponad 70-letnią tradycją.  – Przeszłość pokazała, że wiara w sukces i szukanie korzystnych dla wszystkich rozwiązań to działania budujące jasną i dostatnią przyszłość. (…) Ciągle podejmujemy nowe wyzwania i realizujemy pomysły na inwestycje i dalszą modernizację majątku. Będziemy nadal stać na straży dobrej jakości oraz przystępnej ceny oferowanych przez nas produktów i usług, wciąż wierni tak cennej tradycji – deklarują przedstawiciele nagrodzonej firmy.

Zainteresowanych uzyskaniem bliższych informacji na temat działalności Spółdzielni zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.gs-praszka.pl.

Firma z Mysłowic laureatem programu „Doceń polskie”

Polskie wyroby wędliniarskie (dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji oraz wysokiej jakości naturalnym przyprawom) zawsze cieszyły się dobrą opinią smakoszy. Firma GETROM podtrzymuje tę tradycję; powstające w zakładzie wędliny i wyroby podrobowe są produkowane w oparciu o
stare, sprawdzone polskie receptury polskie, ale także regionalne – przede wszystkim śląskie
– zapewnia Tomasz Mikuła, reprezentujący firmę GETROM Spółka Cywilna.

Rodzinna firma z Mysłowic istnieje od 1992 roku. Jej założycielami są państwo Irena i Gerard Mikuła, którzy z przetwórstwem mięsnym byli związani z od początku swojej kariery. W 1998 roku ich syn Tomasz zdobył tytuł mistrza rzeźniczo-wędliniarskiego i przejął kierownictwo firmy. Zainteresowanych uzyskaniem szczegółowych informacji na temat firmy zapraszamy do odwiedzenia strony www.getrom.pl.

Dzięki inwestycjom i modernizacjom, zakład jest bardzo dobrze wyposażony. Umiejętne łącznie tradycji i nowinek technicznych, a także systematyczne badania laboratoryjne i wykwalifikowana załoga pozwoliły przedsiębiorstwu osiągnąć sukces, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia. W gronie zdobytych laurów znajdziemy m.in. certyfikaty jakości programu „Doceń polskie” przyznane niemal 2 lata temu, w trakcie XVIII audytu.

Podczas lipcowej atestacji żywności Loża Ekspertów ponownie oceniła dwa specjały z Mysłowic. Wynik nie pozostawia wątpliwości co do jakości wyrobów firmy GETROM.  Góralska krucha i Schabówka pieczona po raz drugi zdobyły godła promocyjne i tytuły TOP PRODUKT. Członkowie jury przyznają noty (od 1 do 10) za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Tytułem TOP PRODUKT honoruje się żywność z maksymalnymi notami, samymi „10”.
Jak widać motto przedsiębiorstwa, „Dobre, bo bez konserwantów”, nie jest przypadkowe.

Syrop marki Piwniczka Babuni zdobył laury programu „Doceń polskie”

Piwniczka Babuni to przetwory wytwarzane od ponad 15 lat, starannie wg tradycyjnej polskiej receptury. Jesteśmy producentem 100 % naszego asortymentu. Nasze wyroby są odpowiedzią na potrzeby ludzi, którzy coraz częściej wybierają produkty zdrowe, smaczne oraz wartościowe, a co za tym idzie naturalne i tradycyjne – takie jakie mogli próbować w dzieciństwie, zrobione właśnie przez Babcię – w ten sposób przedstawiciele firmy  Qfoods opisują Piwniczkę Babuni.
Marką sygnowane są syropy, dżemy i konfitury, jak również owoce w syropie oraz marynowane owoce i warzywa. Asortyment obejmuje również ogórki, sałatki, zupy i soki. Wszystkie propozycje można poznać bliżej za sprawą strony internetowej www.piwniczkababuni.pl.

Szczególną uwagę warto zwrócić na Syrop cytrynowy – lemoniadę (bazę), który jest idealnym składnikiem orzeźwiającego napoju. Do przygotowania  lemoniady (cytrynady) potrzeba jedynie odrobiny syropu lodu i mięty.

Produkt tworzony z soku cytrynowego, wody i cukru został niedawno nagrodzony przez Lożę Ekspertów programu promocyjnego „Doceń polskie”. Syrop otrzymał maksymalne noty za wszystkie oceniane aspekty (smak, wygląd i stosunek jakości do ceny), dlatego przyznano mu nie tylko godło „Doceń polskie”, ale także tytuł TOP PRODUKT.
Syrop został oceniony podczas XXV atestacji żywności. Loża Ekspertów, pod przewodnictwem Mirka Drewniaka, obradowała w Sosnowcu dnia 26 lipca.