Z Podlasia do Sosnowca

Jednym z produktów, które niebawem pozna Loża Ekspertów jest Ekologiczne pesto z czosnku niedźwiedziego. Jego składnikami są produkty rolnictwa ekologicznego: czosnek niedźwiedzi, olej rzepakowy, pestki dyni cukier trzcinowy oraz sól. Pesto stanowi dodatek m.in. do chleba, grzanek, czy makaronu.

Specjał z oferty firmy Mirosław Angielczyk Dary Natury otrzyma od członków Loży Ekspertów noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Za każdą z tych cech można otrzymać od 1 do 10 punktów. Do zdobycia godła promocyjnego potrzeba minimum 7,5 pkt., zaś tytuł TOP PRODUKT jest zarezerwowany dla artykułów z maksymalną liczbą punktów. Audyt odbędzie się 31 stycznia 2018 roku w Sosnowcu.

Firma Dary Natury oferuje konsumentom bogaty wybór produktów: w jej ofercie znajdziemy m.in. kawy, herbaty, miody, oleje tłoczone na zimno, przetwory, przyprawy, soki, napoje, ciastka, a także zioła oraz produkty do sauny i zioła do kąpieli. Zdecydowana większość tych propozycji to produkty ekologiczne z unijnym certyfikatem, a więc wyroby których składniki pochodzą z certyfikowanych upraw lub są pozyskiwane ze stanu naturalnego objętego certyfikatem ekologicznym. Nadzorowi podlegają nie tylko surowce, ale także proces produkcji.

Wyczerpujących informacji na temat wszystkich dostępnych produktów dostarcza strona internetowa www.darynatury.pl. Za pośrednictwem tej witryny można przenieść się do e-sklepu, jak również odnaleźć adresy sklepów stacjonarnych, w których dostępne są specjały sygnowane marką Dary Natury.

Fascynująca jest nie tylko oferta firmy, ale także jej historia. Dary Natury powstały niemal 30 lat temu, z miłości do ziół i szacunku do podlaskiej tradycji . Właściciel, Mirosław Angielczyk, początkowo prowadził jednoosobową działalność, która z czasem przekształciła się w prężnie działającą firmę. Jej wyjątkowość polega na możliwie największym użyciu lokalnych surowców w tworzeniu żywności ekologicznej. Co niezwykle ważne, każdy możliwy etap produkcji- od uprawy ziół, przez ich zbiór, suszenie, przetwarzanie i konfekcjonowanie, odbywa się w jednym miejscu- na południu województwa podlaskiego, w malowniczej miejscowości Koryciny. Nieocenioną wartość dla kultywowania tradycji zielarskich ma również pozyskiwanie surowców ze stanu naturalnego – dowiadujemy się ze wspomnianej już witryny internetowej firmy.

Miłośnicy natury koniecznie powinni zapoznać się także z ofertą Ziołowego Zakątka – miejsca położonego wśród malowniczych pól i lasów dziewiczego Podlasia, gdzie życie toczy się leniwym tempem, zgodnym z naturą i cyklami pór roku.
Integralną częścią tego miejsca jest Podlaski Ogród Ziołowy, który został zarejestrowany jako ogród botaniczny w czerwcu 2011 roku. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.ziolowyzakatek.pl.

Czwarta ocena Kujawskiego 3 ziarna

– Mając świadomość, że natura obdarza nas swoim bogactwem, stworzyliśmy olej Kujawski 3 ziarna – olej rzepakowy wzbogacony olejem lnianym i olejem z pestek dyni. Olej Kujawski 3 ziarna to naturalne źródło cennych wartości odżywczych, w tym kwasów omega-3 oraz witaminy E i K. Charakteryzuje się wysoką stabilnością (jego temperatura dymienia to 240-250° C) przez co jest szczególnie polecany do smażenia i pieczenia. Olej Kujawski 3 ziarna dostępny jest w ciemnej butelce, co chroni jego zawartość przed niekorzystnym działaniem światła – w ten sposób jedną ze swoich propozycji opisują przedstawiciele ZT „KRUSZIWCA” S.A.

Kujawski 3 ziarna już trzykrotnie zdobył laury programu promocyjnego „Doceń polskie”. Loża Ekspertów oceniła go podczas IV, XI oraz XIX atestacji, każdorazowo przyznając mu zarówno znak jakości, jak i tytuł TOP PRODUKT. Wyniki atestacji nie pozostawiają wątpliwości co do jakości Kujawskiego. Godła jakości są przyznawane zawsze na 2 lata, dlatego też nagrodzony olej zostanie oceniony raz jeszcze. Atestacja z jego udziałem odbędzie się 31 stycznia 2018 roku w Sosnowcu. To będzie XXVII audyt organizowany w ramach programu promocyjnego „Doceń polskie”.

ZT „KRUSZWICA” S.A. to największy w Polsce i jeden z największych w Europie przetwórców nasion oleistych. Należąca do Grupy Bunge spółka specjalizuje się przede wszystkim w produkcji butelkowanych olejów roślinnych, margaryn oraz tłuszczów.
Jej flagowym produktem jest olej Kujawski z Pierwszego Tłoczenia, w asortymencie producenta znajdziemy także inne oleje marki Kujawski (jak Kujawski z ziołami, czy Kujawski tłoczony na zimno), a także oleje marek Oliwier, Bartek, Optima Omega 3, , Oleo i Popularny. Portfolio obejmuje także margaryny konsumenckie (takie jak: Smakowita, Finuu, Optima Cardio, Naturima, Masmix, Palma z Kruszwicy, Mleczna z Kruszwicy, Zwykła z Kruszwicy oraz Słynne MR Roślinne).

Opisując ofertę producenta z Kruszwicy nie sposób pominąć faktu, że uznanie Loży Ekspertów zdobyło aż 12 jego propozycji. Znakami jakości i tytułami TOP PRODUKT uhonorowano także: Olej Kujawski z Pierwszego Tłoczenia, 6 olei z linii Kujawski z ziołami, a także 4 oleje z serii Kujawski tłoczony na zimno.

Firma dostarcza produktów najwyższej jakości, ale także inspiruje konsumentów do odkrywania nowych kulinarnych światów: serwis zpierwszegotloczenia.pl zawiera ponad 37 tys. przepisów pochodzących ze sprawdzonych blogów, z kolei fooder.pl to osobista internetowa książka kucharska, w której w wygodny sposób można zachować przepisy znalezione w Internecie oraz swoje własne.

XXVII audyt. Warzywa Agro Grupy Bonako zostaną ocenione po raz drugi

Cebule, kapusty (biała, czerwona, pekińska i włoska), sałaty, buraki, ziemniaki, marchwie z własnej produkcji, pietruszki oraz kalafiory – to tylko niektóre propozycje z oferty Agro Grupy Bonako sp. z o.o. Firma istnieje od 1996 roku, kontynuując w ten sposób  długoletnią tradycję produkcji warzyw i owoców w Małopolsce.

Przekazywane z pokolenia na pokolenie doświadczenie pozwoliło nam najpierw dynamicznie zaistnieć na tym trudnym rynku a następnie z sukcesem się rozwijać. Obecnie jesteśmy znaną i cenioną firmą w branży – podkreślają przedstawiciele spółki. Grupa zatrudnia 50 osób, posiada własny transport (33 paletowe nowoczesne chłodnie), jak również specjalistyczne zaplecze techniczne, w tym kompleks chłodni oraz nowoczesne linie technologiczne.

Firma posiada wdrożoną certyfikację HACCP oraz GLOBALGAP, a współpracując z nami macie Państwo pewność, że zakupiony u nas towar jest zawsze właściwej jakości oraz, że pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców i spełnia najbardziej surowe normy jakościowe – deklarują reprezentanci Agro Grupy Bonako.

Potwierdzeniem wysokiej jakości warzyw opisywanej spółki są także laury programu promocyjnego „Doceń polskie”. Podczas jednego z poprzednich audytów, znakiem jakości i tytułami TOP PRODUKT nagrodzono Marchew i Cebulę tej spółki. Od tej certyfikacji minęły 2 lata (a właśnie na taki okres nadawane są godła „Doceń polskie”),  dlatego Marchew i Cebula zostaną ocenione raz jeszcze.  Ich ponowna certyfikacja będzie miała miejsce 31 stycznia 2018 roku. Tego dnia ocenie Loży Ekspertów zostanie poddany także Burak Agro Grupy Bonako.

Przypomnijmy, że podczas atestacji Loża Ekspertów ocenia indywidualnie każdy ze zgłoszonych artykułów spożywczych. Żywność otrzymuje noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Za każdą z tych cech można zdobyć od 1 do 10 punktów. Certyfikatem „Doceń polskie” nagradza się żywność, która otrzyma minimum 7,5 pkt. Tytuł TOP PRODUKT jest z kolei zarezerwowany dla wyrobów z maksymalnymi notami.

Najbliższa ocena żywności będzie miała miejsce 31 stycznia!

31 stycznia 2018 roku, już teraz warto zapamiętać tę datę. Dlaczego? Tego dnia w Sosnowcu (a ściślej – w Hotelu Centrum Sosnowiec) odbędzie się XXVII atestacja żywności organizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

To pierwszy z czterech audytów zaplanowanych na nadchodzący rok. Zdobywając certyfikat „Doceń polskie” już w styczniu, można zaplanować całoroczne działania związane z godłem promocyjnym. Producent nagrodzonej żywności będzie mógł włączyć znak programu we wszystkie swoje przedsięwzięcia (kampanie, materiały reklamowe, udział w targach etc), ale także korzystać z propozycji twórców programu. Pomysłami i inspiracjami dot. wykorzystania potencjału znaku „Doceń polskie” dzielimy się regularnie, m.in. poprzez korespondencję mailową z laureatami programu.

Patronat honorowy nad wszystkimi dotychczasowymi certyfikacjami sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, najbliższe wydarzenie nie będzie się w tym względzie od nich różnić. Więcej informacji o honorowym patronacie Ministra można znaleźć w zakładce Centrum Prasowe.

Sednem każdego audytu jest indywidualna ocena zgłoszonych produktów spożywczych. Poprzednio członkowie Loży Ekspertów sprawdzili ponad 230 różnorodnych artykułów żywnościowych (więcej na ten temat tutaj) z oferty 76 producentów z całego kraju.

Wytwórców żywności już teraz zapraszamy do przesyłania zgłoszeń – stosowane formularze można pobrać bezpośrednio z zakładki „Program”. Laureatom XVIII atestacji przypominamy, że niebawem dobiegnie końca 2-letni okres, na jaki przyznane zostały godła jakości. Zapraszamy do zgłaszania produktów do ponownej (kolejnej) oceny.

Jakie korzyści otrzymują producenci nagrodzonej żywności? Zestawienie opisujące 12 obszarów wsparcia dla firm jest dostępne na stronie programu. Zapraszamy do lektury i zgłaszania swoich propozycji. Udział w certyfikacji jest bezpłatny i niezobowiązujący, każdy wytwórca może poddać ocenie dowolną liczbę wyrobów.