Za nami Dzień Polskiej Żywności!

To była już siódma edycja „święta” zainicjowanego przez twórców programu „Doceń polskie”.

25 sierpnia o krajowych specjałach było głośno w prasie, radiu, telewizji oraz portalach internetowych. Zaproszenia do uczczenia tego smakowitego święta bez trudu można zobaczyć także w mediach społecznościowych, korzystając z #dzienpolskiejzywnosci.

Dziękujemy za wspólne świętowanie!

 

Za nami Dzień polskiej żywności 2018!

To była już szósta edycja „święta” zainicjowanego przez twórców programu „Doceń polskie”.

25 sierpnia o krajowych specjałach było głośno w prasie, radiu, telewizji oraz portalach internetowych. Zaproszenia do uczczenia tego smakowitego święta bez trudu można zobaczyć także w mediach społecznościowych, korzystając z #DzieńPolskiejŻywności.

Dziękujemy za wspólne świętowanie!

W najbliższą sobotę świętujemy Dzień polskiej żywności!


Dnia 25 sierpnia (to nadchodząca sobota) przypada Dzień polskiej żywności.

Inicjatorami tego nietypowego „święta” są twórcy programu „Doceń polskie”. W ten sposób chcemy podkreślić bogactwo i różnorodność rodzimego sektora spożywczego, a jednocześnie zachęcić do rozsmakowania się w polskiej kuchni.
Jak uczcić ten dzień? Zapraszamy do przygotowania dań z rodzimymi składnikami, sięgnięcia po tradycyjne przepisy lub też eksperymentowania z klasyką.
Świętujemy już po raz szósty. W tym roku Dzień polskiej żywności przypada w sobotę, można więc celebrować posiłki w gronie najbliższych. Zapraszamy do dzielenia się inspiracjami kulinarnymi i oznaczania swoich wpisów tagiem #DzieńPolskiejŻywności.

Pełne smaku propozycje laureatów programu „Doceń polskie” można znaleźć na blogu oraz e-booku. Zachęcamy do korzystania!

Za nami 5. Dzień polskiej żywności!

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w Dzień polskiej żywności! „Święto”, które obchodziliśmy w piątek, 25 sierpnia, stało się tematem publikacji w prasie, portalach internetowych i mediach społecznościowych. O rodzimych artykułach spożywczych rozmawiano na antenach radiowych i programach telewizyjnych. Cieszy się, że inicjatywa twórców programu „Doceń polskie” spotkała się z takim zainteresowaniem!

Nie zwalniamy jednak tempa! Zachęcamy do śledzenia wpisów na blogu programu, gdzie zamieszczane są informacje na temat kolejnych inicjatyw związanych z programem „Doceń polskie”. Przed nami m.in. XXVI atestacja artykułów spożywczych: audyt odbędzie się 25 października br. w Sosnowcu. Więcej informacji na temat certyfikacji można znaleźć tutaj.

Jutro przypada Dzień polskiej żywności!

Dobra wiadomość dla pasjonatów sztuki kulinarnej! Już jutro, 25 sierpnia, obchodzić będziemy Dzień polskiej żywności. Na to nietypowe „święto” można patrzeć z przymrużeniem oka, nie zmienia to jednak faktu, że rodzime produkty spożywcze wciąż można odkrywać na nowo.

Dzień polskiej żywności to jedna z inicjatyw twórców Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Nietypowe „święto” ma przypominać o walorach rodzimych artykułów spożywczych; nie ma promować jednego, wybranego produktu, ale całą branżę. Data wydarzenia – 25 sierpnia – nie jest przypadkowa. Z końcem sierpnia rolnicy przygotowują się do dożynek, czyli święta plonów, a stragany i sklepowe półki uginają się od płodów rolnych.

– Polscy producenci żywności stale nas zaskakują! Od 2011 roku, od kiedy funkcjonuje program „Doceń polskie”, poznajemy coraz ciekawsze wyroby z ich oferty. Obserwujemy jak zmienia się nasza branża spożywcza, a także postawy samych konsumentów. W ramach programu „Doceń polskie” podejmujemy różnorodne działania mające na celu propagowanie rodzimych wyrobów spożywczych: do wybierania polskich produktów zachęcamy na co dzień, a Dzień polskiej żywności to dodatkowy pretekst, by mówić o tym jak bogata jest oferta rodzimych producentów – mówi Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

Dzień polskiej żywności będziemy obchodzić już po raz 5. W poprzednich latach w „święto” zaangażowali się producenci, blogerzy kulinarni, restauratorzy, media i konsumenci. Jak przyłączyć się do Dnia polskiej żywności? Jak pokazały ubiegłe edycje, angażować można się na wiele sposobów.
To dobra okazja, by poznać dania regionalne, wrócić do starych przepisów (np. z czasów dzieciństwa), ale także przygotować je w nowoczesny sposób. 25 sierpnia warto również poeksperymentować w kuchni, sięgnąć po składniki, które dotychczas nie gościły na naszym stole.

Inspiracji kulinarnych dostarcza tekst dostępny na stronie programu „Doceń polskie”, w zakładce „Centrum Prasowe”. Zapraszamy także do zapoznania się z przepisami publikowanymi na blogu przedsięwzięcia, pod adresem www.blog.docenpolskie.pl/przepis.

Wpisy związane z Dniem polskiej żywności są oznaczane w mediach społecznościowych za pomocą hasztagu #DzienPolskiejZywnosci.