Inauguracja Kongresu 590

Już dzisiaj (16.11.2017) w Jasionce koło Rzeszowa rozpoczyna się Kongres 590. W dwudniowym wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele biznesu, świata nauki, a także polityki oraz administracji publicznej.

Patronat honorowy nad Kongresem 590 sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia, w tym jego program, są dostępne na stronie internetowej www.kongres590.pl.

Podobnie jak rok temu, jednym z partnerów wydarzenia jest Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”. To kolejna inicjatywa, w którą zaangażowali się twórcy przedsięwzięcia propagującego rodzimą żywność. Tylko w tym roku program „Doceń polskie” uczestniczył m.in. w SweetTARGach oraz festiwalu „Gęsina nie tylko na św. Marcina”.

Co warto wiedzieć o gęsinie?

W najbliższych dniach gęsina będzie odmieniana przez wszystkie przypadki i będzie gościła na wielu polskich stołach. Do sięgnięcia po to mięso już w sierpniu zachęcali organizatorzy II Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego „Gęsina nie tylko na św. Marcina”. Program promocyjny „Doceń polskie” był jednym z patronów merytorycznych wydarzenia.

Podczas spotkania organizowanego w Pabianicach, dietetyk Katarzyna Szatkowska opowiedziała o wartości żywieniowej gęsiny, przybliżyła także cechy tego mięsa.

Co warto wiedzieć o gęsinie? Zapraszamy do zapoznania się z tekstem dostępnym w Centrum Prasowym programu „Doceń polskie”.

Na zdjęciu:
„Podwędzany filet z gęsi ze smażonym foie gras, konfiturą z gruszki i jabłka z miodem oraz assiette z marchwi” – danie przygotowane przez Bartłomieja Kornackiego i Przemysława Gościniaka, laureatów konkursu kulinarnego zorganizowanego w ramach festiwalu „Gęsina nie tylko na św. Marcina”.

„Doceń polskie” w… kapsule czasu

W najbliższą sobotę (11.11.) w Raciborzu będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie związane z przypadającym tym roku 800-leciem nadania praw miejskich. Tego dnia zakopana zostanie kapsuła czasu zawierająca m.in. listy, dokumenty, a także pamiątki i różnorodne przedmioty związane z Raciborzem.
Kapsuła ma zostać otwarta za 50 lat, będzie to więc swoisty wehikuł czasu dla przyszłych pokoleń.

W projekt zaangażowali się także twórcy Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, w Raciborzu mieści się bowiem biuro organizatora przedsięwzięcia propagującego rodzimą żywność.

Inicjatorami projektu są: tygodnik „Nowiny Raciborskie” i Urząd Miasta Racibórz.
Już wkrótce zdradzimy więcej informacji na temat kapsuły i tego, co umieścili w niej organizatorzy programu „Doceń polskie”.

Dziś Światowy Dzień Makaronu!

Dobra wiadomość dla miłośników makaronu! Dzisiaj obchodzimy „święto” tego produktu. W związku z tym, dzisiaj zachęcamy  do sięgnięcia po makaron.

Inspiracji kulinarnych na dania również z tym składnikiem dostarcza e-book opracowany przez program „Doceń polskie”. Publikacja zawierająca 85 przepisów różnego typu, jest dostępna tutaj.
Zachęcamy do korzystania z tego źródła i… życzymy smacznego!

Święto Szefów Kuchni

 

Dzisiaj, 20.10., obchodzimy Światowy Dzień Szefa Kuchni! Z tej okazji wszystkim przedstawicielom tej profesji życzymy siły, wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z pracy!

Przypadające dziś święto to świetna okazja, aby przypomnieć sobie atmosferę sierpniowego konkursu kulinarnego, w którym uczestniczyło 24 młodych kucharzy. Wydarzenie miało miejsce w Pabianicach, podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu „Gęsina nie tylko na św. Marcina”. Jednym z patronów merytorycznych przedsięwzięcia był program „Doceń polskie”.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia, tekst jest dostępny w Centrum Prasowym programu „Doceń polskie”.