Kupując polskie produkty wspieramy się wzajemnie! #DocenPolskie #KupujPolskie

Tymi małymi gestami każdy z nas świadomie lub nieświadomie wspomaga polskich przedsiębiorców, a tym samym daje moc sprawczą do funkcjonowania naszej gospodarki oraz motywuje nas i aktywuje do dalszego działania.

Wspierajmy się wzajemnie! Każda złotówka wydana
przez nas na polskie produkty stworzy łańcuch dobrych zależności.

Każdy z nas jest klientem, konsumentem, pracodawcą lub pracownikiem.
Szanujmy wspólnie swoją pracę!

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ PRODUKTÓW Z „DOCEŃ POLSKIE”

 

Laureaci programu wspierają personel medyczny

 W Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19. W związku z tym personel medyczny w całym kraju, pracuje bez wytchnienia i na pełnych obrotach. Aby móc wesprzeć osoby dbające o Nasze zdrowie producenci żywności i restauracje zdecydowały się na przekazywanie posiłków personelowi medycznemu. Wszystko to, by odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek poprzez zaoferowanie im pożywnych posiłków.

Obecnie personel medyczny pracuje niemal non stop, często kosztem rodziny, najbliższych…nie wspominając już o braku chwili na przygotowanie posiłku. W związku z tym, powstała ogólnopolska akcja „Posiłek dla Lekarza”, gdzie polscy restauratorzy a także producenci żywności przekazują osobom ratującym życie darmowe posiłki.

Pośród firm wspierających rodzimy personel medyczny znaleźli się także laureaci Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Firmy: ZdrowaZupa.pl oraz Manufaktura Kombuchy zdecydowały się na przekazanie napojów, jedzenia a także zup przedstawicielom Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu.  ZdrowaZupa.pl zorganizowała również swoją akcję „wspieramsłużbęzdrowia” w której namawia inne firmy do przekazywania produktów spożywczych a także dań dla przedstawicieli służby zdrowia.

– Pragniemy tym samym zachęcić firmy takie jak nasza do wsparcia naszej akcji i zaoferowania jedzenia lub napojów dla lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy z różnych szpitali we Wrocławiu i całej Polsce. Przyłączcie się już teraz. To będą trudne tygodnie. Wszyscy intensywnie myślimy nad tym jak jeszcze możemy pomóc. Jeśli masz propozycję zostaw komentarz! Daj znać przedsiębiorcom, zgłoś swoją firmę – tłumaczą na profilu facebookowym przedstawicielki firmy ZdrowaZupa.pl (https://www.facebook.com/zdrowazupa/ ). Chcemy zapewnić nasze zupy i tym samym nakarmić ciężko pracujące osoby, które potrzebują jeść pożywne rzeczy, a nie mają w tym szczególnym momencie czasu na zakupy i gotowanie – czytamy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich producentów żywności, nie tylko laureatów programu „Doceń polskie”, aby także włączali się w tak szlachetne działania mające na celu wsparcie osób, które ratują życie. Natomiast jeżeli.

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/zdrowazupa/

Skorzystaj z Mapy Dobrego Smaku!

Liczba polskich przedsiębiorstw posiadających certyfikaty „Doceń polskie” stale rośnie. Nagrodzone wyroby rodzimych marek prezentują doskonałą jakość a Loża Ekspertów przyznaje im noty pod kątem smaku, wyglądu i ceny do jakości. Wytwórcy chętnie oznaczają wyróżnioną żywność znakiem programu, co daje Konsumentom jasny komunikat o pochodzeniu i najwyższej klasie danego artykułu.

Mamy jednak „coś jeszcze”! Mowa o Mapie Dobrego Smaku, przy pomocy której można w szybki i wygodny sposób odnaleźć lokalnego producenta oferującego żywność ze znakiem „Doceń polskie”.

Jak to działa?

Wejdź na stronę www.MapaDobregoSmaku.pl, wybierz województwo lub grupę produktów i sprawdź, które artykuły spożywcze są warte spróbowania. Wszystkie wyroby ulokowane na mapie zdobyły godło jakości „Doceń polskie”, są więc warte bliższego poznania. Niezależnie, czy obierzesz kierunek na region lub konkretną kategorię produktu. Twoja podróż z Mapą Dobrego Smaku będzie miała pyszne zakończenie.

O Tłustym Czwartku w mediach

Czy i tym razem, udało nam się spożyć aż 100 milionów pączków? O ty dowiemy się pewnie niebawem. Tymczasem jednak chcemy przedstawić kilka ciekawych publikacji na temat Tłustego Czwartku z perspektywy laureatów programu „Doceń polskie”: Piekarni MIMA, Polskich Piekarń, Piekarni Foryś, Piekarni Czajczyk i Piekarni Olszyńskiej.

 W kontekście tego kulinarnego święta, w radiowej Trójce pojawiła się także audycja dedykowana tym okrągłym słodkim przysmakom. W porannym materiale znalazła się wypowiedź Karoliny Szlapańskiej, organizatorki Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

 

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami

20.02.2020 PolskieRadio.pl: Tłusty czwartek, czyli 100 milionów pączków w jeden dzień!

https://www.polskieradio.pl/9/307/Artykul/2459287,Tlusty-czwartek-czyli-100-milionow-paczkow-w-jeden-dzien

 

20.02.2020 PolskieRadio24.pl: Tłusty czwartek, czyli 100 milionów pączków w jeden dzień!

https://www.polskieradio24.pl/9/307/Artykul/2459287,Tlusty-czwartek-czyli-100-milionow-paczkow-w-jeden-dzien

 

19.02.2020 portal PortalSpożywczy.pl: Rodzime piekarnie przygotowują się do Tłustego Czwartku

http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wiadomosci/piekarnie-przygotowuja-sie-do-tlustego-czwartku,181168.html

 

19.02.2020 portal ForumFirm.eu: Rodzime piekarnie przygotowują się do Tłustego Czwartku

https://www.forumfirm.eu/rodzime-piekarnie-przygotowuja-sie-do-tlustego-czwartku/

 

19.02.2020 portal HurtiDetal.pl: Rodzime piekarnie przygotowują się do Tłustego Czwartku

https://hurtidetal.pl/article/art_id,28571-101/rodzime-piekarnie-przygotowuja-sie-do-tlustego-czwartku/

 

20.02.2020 portal MistrzBranży.pl: Rodzime piekarnie przygotowują się do Tłustego Czwartku

http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/Rodzime-piekarnie-przygotowuja-sie-do-Tlustego-Czwartku-5032.html

 

20.02.2020 portal WieleLiter.pl: Rodzime piekarnie przygotowują się do Tłustego Czwartku

https://wieleliter.pl/2020/02/20/dzis-pochloniemy-100-milionow-paczkow/