Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy w winnicy Dom Jantoń laureata godła promocyjnego „Doceń polskie”

W miniony weekend 15-16 lipca przebywali w Pabianicach Prezydent Aleksander Kwaśniewski i Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska. W programie wizyty Pary Prezydenckiej oprócz spotkania z mieszkańcami i udziału w obiedzie charytatywnym w Afloparku znalazło się także w sobotnie przedpołudnie miejsce na wizytę w winnicy Dom Jantoń w Wymysłowie Francuskim.

Państwo Kwaśniewscy odwiedzili tu ok. 2 h winnicę gdzie właściciele Agnieszka i Jacek Jantoniowie zapoznali ich z pracami pielęgnacyjnymi, wykonywanymi głównie ręcznie, następnie winiarnię gdzie uzyskali informacje na temat procesu produkcji win musujących szampańską metodą drugiej fermentacji w butelkach, niezwykle czasochłonną i pracochłonną. Podczas degustacji goście bardzo dobrze ocenili wina Dom Jantoń, które jak stwierdzili znali i cenili już wcześniej.

Para Prezydencka odbyła ponadto krótką przejażdżkę powozem po całej posiadłości i zwiedziła prywatną kolekcję zabytkowych powozów konnych stworzoną przez właścicieli.

Na zakończenie Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy podpisali 12 butelek win Dom Jantoń, które były przeznaczone na licytację podczas obiadu charytatywnego w Afloparku, z którego dochód zostanie w całości przekazany na pomoc walczącym w Ukrainie.

Majowa pokrzywa i jej mega moc!

 

Pokrzywa nie jest jedynie uciążliwym chwastem, ale przede wszystkim rośliną leczniczą, wykorzystywaną od dawna w medycynie naturalnej. Pokrzywa jest źródłem witaminy A, C, E i K, zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, kwasy organiczne, sole mineralne, np. potasu i wapnia oraz kwas krzemowy

Dzięki jej mocy my odzyskujemy moc!

Świeża pokrzywa to zdrowy i zielony dodatek do sałatek, jak również do naparów, można je przyrządzać ze świeżych liści z dodatkiem imbiru, jaki i przyrządzać z gotowych produktów BiFIX HERBATKA ZIOŁOWA POKRZYWA – BiFIX Wojciech Piasecki Sp. J. – laureata godła „Doceń polskie”.

Tu ją kupisz: https://www.zdroweherbaty.com.pl/towar/741/bi-fix-pokrzywa-herbatka-ziolowa-ekspresowa

Herbatka z pokrzywy:
• wspomaga leczenie zakażeń dróg moczowych,
• wspomaga naturalną pracę dróg żółciowych i wątroby, poprawia perystaltykę jelit,
• wpływa dodatnio na procesy przemiany materii,
• polecana jest w okresie przeziębień,
• przyśpiesza eliminowanie z krwiobiegu chlorków i mocznika.

Życzymy aromatycznej przygody z pokrzywą!

Smakowite, pachnące, z pysznym nadzieniem – tak, to dzisiaj tłusty czwartek? Dzień, kiedy króluje pączek! A najlepsze to te, które wyróżniają się godłem “Doceń polskie”

Cukiernia Bakus z Czechowic-Dziedzic w ten wyjątkowy dzień proponuje pączki z powidłem śliwkowym, pączki z adwokatem i wiele innych, wypiekanych w tradycyjny sposób.

Godłem “Doceń polskie” wyróżniają się też pączki z nadzieniem wieloowocowym firmy Szymańscy – Piekarnictwo, Cukiernictwo Paweł Szymański, Ewa Szymańska. Ta firma pieczołowicie czuwa nad jakością swoich produktów każdego dnia!

Ogrodnictwo Łukasz Kaminiarz laureat godła “Doceń polskie” promuje swoje produkty w książce pt.: Kuchnia środziemno-polska

Pomidory Cherry belido  uhonorowane godłem “Doceń polskie” z oferty gospodarstwa Ogrodnictwo Łukasz Kaminiarz mają wyśmienity smak, są słodkie i aromatyczne, idealne na przekąski, świetne jako dodatek do sałatek i niezastąpione w roli kolorowych dekoracji posiłków. Sprzedawane na gałązkach, długo zachowują swoją świeżość i soczystość.

Loża Ekspertów przyznała również znak jakości i tytuł „Doceń polskie TOP PRODUKT” za pomidory odmiany Merlice tego producenta – podkreślający wysoką jakość i polskie pochodzenie.