OSM CUIAVIA i jej specjały

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Inowrocławiu CUIAVIA jest jednym z czołowych producentów nabiału w Polsce. Spółdzielnia istnieje od 1945 roku, zrzesza ok. 430 dostawców i jest pracodawcą dla niemal 150 osób. Swoim klientom oferuje mleko, maślanki, kefiry, jogurty, serki homogenizowane, śmietany, śmietanki, masła oraz sery smażone. Jej ofertę wzbogaca bogata gama produktów adresowanych do sektora HoReCa. Wszystkie asortymenty wytwarzane są z najwyższej jakości surowca pochodzącego od dostawców z terenu Kujaw i Wielkopolski.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Inowrocławiu CUIAVIA weźmie udział w 44. certyfikacji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Podczas audytu członkowie Loży Ekspertów ocenią dwie propozycje tego producenta. Noty za smak, wygląd oraz stosunek ceny do jakości otrzymają: Twaróg półtłusty trzykrotnie mielony oraz Maślanka Luksusowa. Warto przypomnieć, że specjały te są laureatami programu i ubiegają się o przedłużenie licencji na kolejny, dwuletni okres.

Co należy wiedzieć o tych specjałach?Twaróg półtłusty trzykrotnie mielony wyróżnia się przyjemnym zapachem i smakiem oraz pastowatą strukturą. Jest znakomitym źródłem pełnowartościowego lekkostrawnego białka zwierzęcego, wapnia o wysokiej biodostępności i innych soli mineralnych, witamin – głównie z grupy B, kwasu mlekowego oraz mikroflory dziaaljącej korzystnie na zdrowie człowieka. Maślanka Luksusowa natomiast zawiera cenny dla tkanki nerwowej składnik, jakim jest lecytyna, a obecny w niej kwas mlekowy wzmaga wydzielanie soków żołądkowych oraz  pobudza i reguluje procesy trawienia. 

Więcej informacji na temat firmy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Inowrocławiu Cuiavia i jej oferty znajdziecie Państwo na stronie internetowej http://osmcuiavia.pl/

Jak stworzyć produkt idealny?

Szynka Polska to wyjątkowy produkt tworzony w zgodzie z tradycją i wiedzą pozyskaną od najlepszych mistrzów masarskich ubiegłego stulecia. Powstaje z najlepszej, specjalnie do tego przeznaczonej części szynki wieprzowej, dzięki czemu wyróżnia się nie tylko okrągłym kształtem, ale również wyjątkowo delikatnym smakiem. Jest doprawiana naturalnymi przyprawami i długo, uważnie wędzona. Jej szlachetny smak kusi aromatem i nieustannie zachwyca. Twórcą tego specjału jest Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek, który nieprzerwanie od trzydziestu lat oferuje wędliny, które dzięki najlepszym składnikom i tradycyjnym metodom wytwarzania są doceniane przez stale rosnącą grupę konsumentów. Priorytetem firmy jest dbałość o zachowanie ciągłości rodzinnych tradycji, najwyższą jakość wytwarzanych wyrobów wędliniarskich i ich doskonały smak. Co ważne, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek, pielęgnując tradycję dba równocześnie o  nieustanne unowocześnianie technologii, utrzymywanie wysokich standardów jakości, wdrażanie nowych systemów i stałe szkolenie kadry. W asortymencie firmy Hańderek każdy znajdzie coś dla siebie. Jej  asortyment jest bardzo zróżnicowany, a w jego skład wchodzą wędliny, kiełbaski, rolady, boczki, karczki, polędwice i pasztety. Od pewnego czasu w sklepach firmowych producenta można także znaleźć zupełnie nową kategorię produktów – pasty kanapkowe vege w czterech pysznych smakach. 

Wysoka jakość oferty tego producenta została doceniona podczas 43. certyfikacji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Szynka Polska po raz kolejny zachwyciła swoimi walorami członków Loży Ekspertów i została wyróżniona godłem „Doceń polskie TOP PRODUKT” potwierdzając tym samym swoją najwyższą i niezmienną jakość.

Więcej informacji na temat Zakładu Przetwórstwa Mięsnego  Hańderek i jego oferty znajdziecie Państwo na stronie internetowej https://handerek.com.pl/

Potęga pasji

Polskie LikieryLikiery rodzinnej firmy Polskie Likiery tworzone są na bazie naturalnych składników połączonych z najlepszymi rodzajami spirytusu. Specjały firmy wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Ich jakość i wygląd sprawiają, że zaliczane są do kategorii premium. Likiery rozlewane są do karafek oraz butelek malowanych na kolor biały, ozdabianych kolorowymi etykietami dzięki czemu uzyskują oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Początek firmie dała sięgająca lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku pasja  seniorki rodziny Terleckich. Trunki, na bazie starych receptur początkowo wytwarzane były wyłącznie na własne potrzeby i uświetniały spotkania z rodziną i przyjaciółmi. W 2017 roku rodzinne zamiłowanie przeobraziło się w firmę Polskie Likiery. Niezmienna pozostała jednak pasja oraz sposób wytwarzania specjałów, które tworzone są wyłącznie na bazie naturalnych składników połączonych z najlepszymi rodzajami spirytusu.

Polskie Likiery wzięły udział  udział w 43. certyfikacji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Podczas atestacji, która odbyła się w dniu 11 maja w Hotelu Centrum w Sosnowcu członkowie Loży Ekspertów ocenili jedną z propozycji tego producenta – Wódkę Śląską Orkiszową. Specjał ten zdobył maksymalne noty we wszystkich ocenianych przez członków Loży Ekspertów kategoriach i został wyróżniony godłem „Doceń polskie TOP PRODUKT”, zarezerwowanym dla produktów o najwyższej jakości i wyjątkowych walorach smakowych.

Więcej informacji na temat firmy Polskie Likiery i jej oferty znaleźć można na stronie internetowej http://polskielikiery.pl/

Tradycja i szacunek

Rodzinny Zakład Mięsny Chabura od początku swojego istnienia nieustannie i z powodzeniem kultywuje tradycję i dba o szacunek do staropolskich smaków. Podczas produkcji wyrobów ogromną wagę przykłada do kompozycji świeżych przypraw, aromatu palonego drewna oraz czasu, który musi minąć, zanim specjały zakładu trafią stoły smakoszy. Ponieważ ze za wyjątkowym smakiem wędlin stoi również najwyższej jakości mięso, spośród rzeszy lokalnych gospodarstw rolnych oraz zagród, wybierane jest mięso o najwyższych standardach jakościowych, pochodzące bezpośrednio z wybranych gospodarstw rolnych w regionie zakładu. Kupujący może mieć więc pewność, że kupując produkty Chabury, wspiera lokalnych rolników, zamiast międzynarodowe sieci sprzedaży. Ogromnym atutem Zakładu Mięsnego Chabura jest także zaangażowana załoga, którą tworzy zespół ludzi z pasją.

Zakład Mięsny Chabura wziiął udział w 43. certyfikacji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Członkowie Loży ekspertów ocenili smak, wygląd oraz stosunek ceny do jakości Kiełbasy od górali. Przyznali jest maksymalną liczbę punktów za każdy z ocenianych aspektów i wyróżnili ją godłem „Doceń polskie TOP PRODUKT”.  

Więcej informacji na temat Zakładu Mięsnego Chabura i jego oferty znaleźć można na stronie internetowej chabura.pl

Kawa z pasją

Astra Łagodna Crema ziarnista i Astra Łagodna Crema mielona – aksamitne i jedwabiste, o przyjemnym aromacie z nutami czekolady deserowej i orzechów laskowych oraz Astra Łagodna Espresso ziarnista – o wyraźnie zaakcentowanym charakterze tradycyjnego, włoskiego espresso, wyróżniająca się łagodnym smakiem, intensywnym aromatem i obfitą pianką – to trzy propozycje, które podczas 43. certyfikacji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” zdobyły maksymalne noty we wszystkich ocenianych przez członków Loży Ekspertów kategoriach i sięgnięty po godło „Doceń polskie TOP PRODUKT”.
Ich producent, firma Astra Coffee and More od niemal pięćdziesięciu lat realizuje swoją misję, którą jest jest pragnienie zapewnienia każdemu najlepszego doświadczenia smaków, jakie może ofiarować natura i oferuje konsumentom kawy i herbaty najwyższej jakości. Firma stawia na transparentność, otwartość i współpracę oraz nieustannie dba o najwyższą jakość swoich produktów. Jak dodają jej przedstawiciele – Chcemy aby Astra była powszechnie znana i aby nasi klienci czuli się dumni z tego, że piją nasze kawy i herbaty. 

Więcej informacji na temat Astra Coffee and More znajdziecie Państwo na stronie www.astra.com.pl