Dziś Międzynarodowy Dzień Hummusu!

Hummus to pasta z ciecierzycy, pasty sezamowej i oleju rzepakowego. Występuje w wielu wariantach – klasycznym, pikantnym, z warzywami czy na słodko. Firma PSJ Sp. z o.o. S.K. http://pr-w.com.pl, laureat godła „Certyfikat jakości produktu „Doceń Polskie”​ oferuje taką właśnie gamę produktów. Hummus pochodzi z Dalekiego Wchodu, ale stał się również bardzo popularny w Polsce. Nazwa ta oznacza po arabsku ciecierzycę. Ciecierzyca zawiera sporo białka, stanowi więc dobre uzupełnienie diety wegetariańskiej i wegańskiej. Dodatkowo jest bogata w witaminy A,C,E oraz witaminy z grupy B. Dzięki dużej ilości białka na długo utrzymuje uczucie sytości. Hummus jest bogaty również w nienasycone kwasy tłuszczowe pochodzące z pasty sezamowej i oleju, przez co polecany jest osobom z wysokim poziomem cholesterolu i chorujących na miażdżycę. Najlepiej smakuje z pieczywem, krakersami lub w wersji light – z pokrojonymi kawałkami warzyw. Równie ciekawie łączy się z owocami morza, frytkami czy nawet mięsem. Życzymy 🙂

#docenpolskie #kupujpolskie #godlo #jakosc #hummus #wege #certyfikacja

Nowiny.pl gotują na ŻYWO. Kuchnia on-line już 15 grudnia od godz. 8.00!

Wydawnictwo Nowiny z myślą o czasie świątecznym realizuje społeczny projekt medialny pn. „Kupuję-Smakuję. Wybieram polskie produkty” i zachęca do wspierania polskich producentów i sprzedawców  żywności. „Doceń polskie” jest Patronem branżowym tego projektu. A już we wtorek zaprasza na finał projektu, czyli gotowanie na żywo potraw świątecznych i nie tylko z polskich produktów!

Tego jeszcze nie było
We współpracy z cenioną Restauracją Młyn z Raciborza i zaproszonymi mistrzami kuchni Michałem Krotky oraz Magdaleną Raszka, 15 grudnia Nowiny ugotują dla Was potrawy świąteczne przygotowane z polskich produktów.

Będziecie Państwo mogli na żywo śledzić poczynania naszych mistrzów kuchni za pośrednictwem portalu Nowiny.pl, Youtube i  Facebooka  Nowiny.pl.  Już dziś zapraszamy przed komputery i smartfony!

Start Kuchni on-line już we wtorek o godz. 8.00 –mówi Marek Kuder, szef organizacyjny projektu

Nasi mistrzowie kuchni – Michał Krotky i Magdalena Raszka 

Ale to nie wszystkie niespodzianki tego dnia. W trakcie transmisji na żywo kuchni on-line organizatorzy zapraszają do studia śniadaniowego Nowin, gdzie z zaproszonymi gośćmi porozmawiają o polskich produktach, ich ulubionych świątecznych potrawach i gotowaniu. Gospodarzem studia będzie redaktor naczelny Nowin Raciborskich Mariusz Weidner i dziennikarze Wydawnictwa. 

W trakcie eventu zostaną również ogłoszeni zwycięzcy kulinarnego konkursu „Sam kupuję-smakuję”, który trwał od 3 listopada do 8 grudnia. Organizatorzy przyznają fantastyczne nagrody zwycięzcom, którzy przysłali filmy z przygotowania potraw świątecznych używając do tego polskich produktów.

Dla tych z Państwa, którzy będą chcieli w późniejszym terminie obejrzeć relację zostaną przygotowane również skróty z przygotowania dań przez kulinarnych mistrzów i opublikowane na portalu Nowiny.pl.

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Nowiny.pl, Youtube i Facebook Nowiny.pl od godz. 8.00 do 14.00!

Szef Kuchni Restauracji Młyn z Raciborza Michał Krotky zaprasza na Kuchnię On-line!

 

 

Kupując polskie produkty wspieramy się wzajemnie! #DocenPolskie #KupujPolskie

Tymi małymi gestami każdy z nas świadomie lub nieświadomie wspomaga polskich przedsiębiorców, a tym samym daje moc sprawczą do funkcjonowania naszej gospodarki oraz motywuje nas i aktywuje do dalszego działania.

Wspierajmy się wzajemnie! Każda złotówka wydana
przez nas na polskie produkty stworzy łańcuch dobrych zależności.

Każdy z nas jest klientem, konsumentem, pracodawcą lub pracownikiem.
Szanujmy wspólnie swoją pracę!

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ PRODUKTÓW Z „DOCEŃ POLSKIE”

 

Laureaci programu wspierają personel medyczny

 W Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19. W związku z tym personel medyczny w całym kraju, pracuje bez wytchnienia i na pełnych obrotach. Aby móc wesprzeć osoby dbające o Nasze zdrowie producenci żywności i restauracje zdecydowały się na przekazywanie posiłków personelowi medycznemu. Wszystko to, by odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek poprzez zaoferowanie im pożywnych posiłków.

Obecnie personel medyczny pracuje niemal non stop, często kosztem rodziny, najbliższych…nie wspominając już o braku chwili na przygotowanie posiłku. W związku z tym, powstała ogólnopolska akcja „Posiłek dla Lekarza”, gdzie polscy restauratorzy a także producenci żywności przekazują osobom ratującym życie darmowe posiłki.

Pośród firm wspierających rodzimy personel medyczny znaleźli się także laureaci Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Firmy: ZdrowaZupa.pl oraz Manufaktura Kombuchy zdecydowały się na przekazanie napojów, jedzenia a także zup przedstawicielom Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu.  ZdrowaZupa.pl zorganizowała również swoją akcję „wspieramsłużbęzdrowia” w której namawia inne firmy do przekazywania produktów spożywczych a także dań dla przedstawicieli służby zdrowia.

– Pragniemy tym samym zachęcić firmy takie jak nasza do wsparcia naszej akcji i zaoferowania jedzenia lub napojów dla lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy z różnych szpitali we Wrocławiu i całej Polsce. Przyłączcie się już teraz. To będą trudne tygodnie. Wszyscy intensywnie myślimy nad tym jak jeszcze możemy pomóc. Jeśli masz propozycję zostaw komentarz! Daj znać przedsiębiorcom, zgłoś swoją firmę – tłumaczą na profilu facebookowym przedstawicielki firmy ZdrowaZupa.pl (https://www.facebook.com/zdrowazupa/ ). Chcemy zapewnić nasze zupy i tym samym nakarmić ciężko pracujące osoby, które potrzebują jeść pożywne rzeczy, a nie mają w tym szczególnym momencie czasu na zakupy i gotowanie – czytamy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich producentów żywności, nie tylko laureatów programu „Doceń polskie”, aby także włączali się w tak szlachetne działania mające na celu wsparcie osób, które ratują życie. Natomiast jeżeli.

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/zdrowazupa/

Skorzystaj z Mapy Dobrego Smaku!

Liczba polskich przedsiębiorstw posiadających certyfikaty „Doceń polskie” stale rośnie. Nagrodzone wyroby rodzimych marek prezentują doskonałą jakość a Loża Ekspertów przyznaje im noty pod kątem smaku, wyglądu i ceny do jakości. Wytwórcy chętnie oznaczają wyróżnioną żywność znakiem programu, co daje Konsumentom jasny komunikat o pochodzeniu i najwyższej klasie danego artykułu.

Mamy jednak „coś jeszcze”! Mowa o Mapie Dobrego Smaku, przy pomocy której można w szybki i wygodny sposób odnaleźć lokalnego producenta oferującego żywność ze znakiem „Doceń polskie”.

Jak to działa?

Wejdź na stronę www.MapaDobregoSmaku.pl, wybierz województwo lub grupę produktów i sprawdź, które artykuły spożywcze są warte spróbowania. Wszystkie wyroby ulokowane na mapie zdobyły godło jakości „Doceń polskie”, są więc warte bliższego poznania. Niezależnie, czy obierzesz kierunek na region lub konkretną kategorię produktu. Twoja podróż z Mapą Dobrego Smaku będzie miała pyszne zakończenie.