Dwa produkty z Drawska Pomorskiego nagrodzone przez ekspertów

docen_polskie_Zawrot_logo_m
Smalec firmowy
oraz Kiełbasa myśliwska należące do asortymentu firmy Mięso i Wędliny Zofia ZAWROT to dwa produkty, które nagrodzone zostały laurami programu „Doceń polskie”.

Zarówno Smalec firmowy, jak i Kiełbasa myśliwska otrzymały od Loży Ekspertów maksymalną liczną punktów, toteż oprócz certyfikatu „Doceń polskie”, nadano im tytuły TOP PRODUKT. Specjaliści z branży spożywczej przyznali noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny zgłoszonych wyrobów.

Firma Mięso i Wędliny Zofia ZAWROT jest obecna na rynku od 1992 r. Początkowo przedsiębiorstwo zatrudniało wraz z właścicielem 4 osoby. Od momentu założenia firmy, jej produkcja koncentrowała się na potrzebach i smaku lokalnych odbiorców. W pierwszych latach istnienia, firma prowadziła działalność w masarni dzierżawionej od Spółdzielni Mleczarskiej ze Szczecinka, a zakład posiadał jeden sklep i jeden samochód. Osiem lat później zakład zaopatrywał trzy sklepy firmowe, hurtownię oraz posiadał trzy samochody dostawcze i zatrudniał trzydzieści osób.
Obecnie zakład produkcyjny i siedziba firmy mieszczą się w Drawsku Pomorskim. Zakład Mięso i Wędliny Zofia ZAWROT zatrudnia niemal osiemdziesiąt osób, firma posiada siedemnaście sklepów firmowych.

Towar (zarówno do własnych sklepów, jak i do odbiorców z zewnątrz), dowożony jest sześcioma nowoczesnymi samochodami wyposażonymi w urządzenia chłodzące. W maju 2005 roku firma wdrożyła system zarządzania jakością HACCP.
docen_polskie_Mieso-i-Wedliny-Zawrot_kielbasa-mysliwska docen_polskie_Mieso-i-Wędliny-Zawrot_smalec-firmowy

Czarny Kot ponownie uhonorowany!

docenpolskie_dionizos_czarnykot
Pod tajemniczą nazwą Czarny Kot s.c. skrywa się firma oferująca produkty adresowane do pełnoletnich konsumentów. W jej asortymencie znajdziemy piwa o równie intrygujących co firma nazwach, m.in. Rudy Kot, Biały Kot, Bearnard poziomka, Kot grapefruit, Koty Marcowe, Awiatik, Kot wiśnia czekolada, Bearnard Rum oraz Bearnard Papryka.
Oferta obejmuje także dwa specjały nagrodzone przez jury Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Loża Ekspertów już po raz drugi przyznała certyfikaty jakości i tytuły TOP PRODUKT dwóm piwom.

Wyróżnione  produkty to:

– Czarny Kot – pasteryzowane, ciemne i słodkie piwo dostępne w ciemnej butelce z wizerunkiem kota,
– Bearnard Miód&Malina – tradycyjnie warzone piwo z dodatkiem prawdziwego miodu i soku malinowego otrzymywanego jedynie z malin i cukru.
Piwa z serii Bearnard zamiast etykiet posiadają papierowe zawijki. Graficznym motywem dominującym na opakowaniu są owoce (porzeczka, malina), zaś w środkowej  jego części widoczny jest niewielki fragment plastra miodu. Całość dopełnia wizerunek niedźwiedzia.

Piwa radomskiej firmy zostały ocenione powtórnie, gdyż dobiegał końca dwuletni okres, na jaki przyznano im certyfikaty programu. Trzeba odnotować, że wszystkie godła promocyjne są nadawane na 24 miesiące, a po upływie tego czasu producent chcący nadal korzystać ze znaku promocyjnego, może zgłosić nagrodzone wcześniej wyroby do ponownej oceny. Tak właśnie postąpili przedstawiciele Czarnego Kota.
docen_polskie_Czarny-Kot_bearnard-miod-malina docen_polskie_Czarny-Kot_czarny-kot

„SPOŁEM” PSS z Myśliborza ma powody do dumy

docen_polskie_Spolem_Chelm_logo
Wyniki XIX atestacji żywności z pewnością ucieszyły przedstawicieli „SPOŁEM” Powszechnej Spółdzielni Spożywców z Myśliborza.
Chleb myśliborski z oferty Spółdzielni ponownie zdobył bowiem godło „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT. Miano to jest zarezerwowane tylko dla żywności, której eksperci przyznali maksymalne noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny.

Ponowna atestacja wypieku myśliborskiego „SPOŁEM” była konieczna, gdyż końca dobiegał dwuletni okres, na jaki przyznano mu certyfikat. Przypomnijmy, że wszystkie znaki promocyjne są nadawane na czas określony, po jego upływie producent może ubiegać się o zdobycie kolejnego wyróżnienia. Tak właśnie postąpili Spółdzielcy z Myśliborza. Nagrodzony wcześniej wypiek został oceniony raz jeszcze, a ponieważ werdykt jury był pozytywny, jego producent nadal może promować chleb godłem „Doceń polskie”.

Myślibórz jest miastem położonym w woj. zachodnio-pomorskim, na Pojezierzu Myśliborskim.
Początki myśliborskiej spółdzielni datowane są na 24 sierpnia 1945 r. Od 1947 roku piekarnia „SPOŁEM” proponuje konsumentom z miasta i okolic pieczywo różnego rodzaju. Wypieki dostarczane są do sklepów, placówek gastronomicznych, pensjonatów oraz hoteli. Spółdzielnia w  należących do niej sklepach zajmuje się handlem, trudni się również produkcją zdrowej żywności. Obecnie „SPOŁEM” PSS z Myśliborza zrzesza 86 członków i zatrudnia 40 pracowników.
docen_polskie_Spolem-Mysliborz_chleb-mysliborski

Drugi olej firmy HerbaNordPol zdobył tytuł TOP PRODUKT

docen_polskie_HerbaNordPol_logo
Olej lniany
to drugi po Oleju z ostropestu plamistego z asortymentu firmy HerbaNordPol – Gdańsk Sp. z o.o., który zdobył uznanie Loży Ekspertów programu „Doceń polskie”. Podczas styczniowego audytu żywności specjaliści z branży spożywczej przyznali mu maksymalne noty za smak, wygląd oraz stosunek jakości do ceny. Przedstawiciele firmy z Nowego Stawu (pow. malborski) mają więc powody do dumy: oba oleje mogą być promowane nie tylko znakiem „Doceń polskie”, ale i tytułem TOP PRODUKT. Warto przypomnieć, że Olej z ostropestu plamistego został uhonorowany podczas XIV audytu żywności.

Firma HerbaNordPol została założona w 2004 roku. Spółka specjalizuje się w pozyskiwaniu i przetwarzaniu surowców zielarskich pochodzących z kontrolowanych upraw polowych i ze stanu naturalnego. Zakład proponuje nie tylko oleje nagrodzone przez Lożę Ekspertów, ale także inne zimnotłoczone oleje: z pestek dyni, rzepakowy, z wiesiołka oraz z czarnuszki. Wszystkie są dostępne w butelkach zaopatrzonych w praktyczne „niekapki” i są umieszczane w bezpiecznych i termoizolacyjnych opakowaniach.
Poza tym, w asortymencie przedsiębiorstwa znajdziemy surowce zielarskie (takie jak korzenie, kłącza, liście, ziele, kwiatostany, kwiaty, nasiona i owoce), a także olejki eteryczne i paczkowane mieszanki ziołowe.

Firma posiada park maszynowy, suszarnie oraz własne laboratorium. Producent jest pod stałym nadzorem Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Sanepidu. Badania laboratoryjne są prowadzone nie tylko w zakładowym laboratorium, ale także w certyfikowanym laboratorium EUROFINS. Kadra menadżerska przedsiębiorstwa, jak i kierownicy produkcji zostali przeszkoleni z międzynarodowego programu „Dobrej Praktyki Produkcyjnej” – GMP.
docen_polskie_Herbanordpol_olej-lniany

Cztery certyfikaty i dwa tytuły TOP PRODUKT

docen_polskie_psszawiercie_logo
… tak w największym skrócie można podsumować udział wyrobów z oferty „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców Zawiercie w XIX atestacji żywności organizowanej w ramach programu „Doceń polskie”. 27 stycznia specjaliści z branży spożywczej ocenili powtórnie cztery propozycje z asortymentu zawierciańskiego „Społem”.

O godło promocyjne ubiegały się: Bułka poznańska, Pasztet wieprzowy, Chleb zwykły i Chleb graham. Wszystkie zostały po raz drugi nagrodzone znakiem „Doceń polskie”, a bułka i pasztet otrzymały także tytuły TOP PRODUKT.
Warto dodać, że pierwszy raz wymienione specjały nagrodzono niemal dwa lata temu, podczas XII audytu. Ponowne wyróżnienie wszystkich artykułów spożywczych produkowanych przez Spółdzielnię z Zawiercia dowodzi, że (bez względu na upływ czasu) zachowuje ona wysoką jakość.
Certyfikaty „Doceń polskie” to kolejne laury przyznane spółdzielcom z Zawiercia. Informacje na ich temat są dostępne na stronie internetowej firmy.

Co jeszcze warto wiedzieć o „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców Zawiercie?  Pierwsze wzmianki o spółdzielni pochodzą z 1885 roku – wtedy powstała Spółdzielnia Spożywców „Przyszłość”.
Aktualnie Spółdzielnia jest właścicielem 13 sklepów spożywczych, 3 sklepów przemysłowych, piekarni i ciastkarni. „Społem PSS” Zawiercie proponuje konsumentom bogaty wybór artykułów spożywczych i przemysłowych, a także wyrobów produkcji własnej – piekarniczej, ciastkarskiej i garmażeryjnej. W sklepach Spółdzielni można zapłacić rachunki i wypłacić gotówkę. Społem premiuje klientów w ramach programu lojalnościowego „Społem znaczy razem”.
docen_polskie_Spolem-Zawiercie_bulka-poznanska docen_polskie_Spolem-Zawiercie_chleb-graham docen_polskie_Spolem-Zawiercie_chleb-zwykly docen_polskie_Społem-Zawiercie_pasztet-wieprzowy