Kawowy przysmak nagrodzony przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie”

docen_polskie_jednosc_logo
Twardy karmelek o wyjątkowym smaku kawy. Dodaje sił, pobudza do działania i… zastępuje filiżankę kawy. Co to za przysmak? Coffee – karmelek o smaku kawy espresso.
Specjał z oferty Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów „Jedność” został oceniony przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie”. Członkowie jury przyznali mu noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Ich werdykt nie pozostawia wątpliwości co do walorów słodkiego przysmaku. Karmelki zdobyły maksymalne noty za wszystkie oceniane cechy, zdobyły zatem nie tylko certyfikat jakości, ale także tytuł TOP PRODUKT.
Pracownicy firmy z Grójca mają powody do dumy i zadowolenia, mianem tym honorowane są tylko artykuły spożywcze najwyższej jakości. Na nagrodzonych karmelkach oferta firmy się jednak nie kończy, producent oferuje fanom słodkości szeroki wybór produktów.
– Od lat specjalizujemy się w produkcji cukierków z grupy: pomad mlecznych i wodnych, pastylek pudrowych, karmelków, drażetek oraz suplementów diety (…) Jesteśmy polską firmą, dla której najważniejszą wartością są Konsumenci. Wzmacniając swoją pozycję na rynkach krajowych i zagranicznych stale poszerzamy ofertę produktową. Zapewniamy wysoką jakość naszych cukierków oraz interesujące smaki spełniające oczekiwania Klientów  – dowiadujemy się ze strony internetowej zakładu.
Zachęcamy do odwiedzenia witryny dostępnej pod adresem www.jednosc-grojec.pl. Strona prezentuje nie tylko asortyment producenta; ale pozwala także przenieść się do sklepu internetowego i złożyć zamówienie na słodkości. Witryna umożliwia także zapoznanie się z historią zakładu, którego początki sięgają 1949 roku.
Na czym polega  sukces przedsiębiorstwa? – Produkcję oparliśmy o stare, sprawdzone receptury dostosowane do wyszukanych gustów konsumentów. Używając najwyższej jakości surowców utrwalamy swoją pozycję na rynku krajowym i zagranicznym – podkreślają przedstawiciele Spółdzielni. W tym kontekście istotne jest, że zakład pracuje w zintegrowanym systemie zarządzania jakością ISO 22000:2005.
docen_polskie_jednosc_coffee-karmelek

Specjał firmy „GJ-Gacjana” ponownie zdobył uznanie Loży Ekspertów!

docen_polskie_gacjana_logo
Niepowtarzalny, naturalny produkt bez konserwantów i sztucznych barwników, ze składników bezglutenowych. To mieszanka żurawiny, orzechów arachidowych oraz nieodtłuszczonego siemienia lnianego – tak w dużym uproszczeniu można opisać Chałwę lnianą z oferty  firmy „GJ-Gacjana”. Specjał już drugi raz zdobył godło promocyjne „Doceń polskie” i tytuł TOP PRODUKT. Oznacza to, że specjaliści z branży spożywczej przyznali chałwie maksymalne noty za wszystkie oceniane aspekty (smak, wygląd i stosunek jakości do ceny). Ponowne wyróżnienie wyrobu dowodzi, że mimo upływającego czasu (po raz pierwszy chałwę nagrodzono niemal dwa lata temu) producent utrzymuje najwyższą jakość.

Chałwa lniana to świetna propozycja dla osób, którym zdrowe produkty kojarzyły się do tej pory z niewyraźnym smakiem. Mieszanka siemienia, żurawiny, orzechów i pozostałych substancji oleistych z pewnością przypadnie im do gustu!
Składniki chałwy mają korzystny wpływa na układ pokarmowy, stawy, skórę, włosy i paznokcie. Co więcej, substancje zawarte w specjale oczyszczają organizm z toksyn i dbają o wątrobę i żołądek. Zawartość NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych) w produkcie ma dobroczynny wpływ na sprawność układu nerwowego, zaś wysoka zawartość flawonoidów wspiera funkcjonowanie układu moczowego, działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, a także profilaktycznie, zapobiegając m. in. chorobom serca.

Firma z Trzebnicy proponuje konsumentom także lniane chałwy smakowe – sezamową, orzechową, żurawinową, kokosową, cytrynową oraz cynamonową. Oferta obejmuje również chałwy dla dzieci z gorzką czekoladą oraz wyrafinowaną w smaku „Czarna Czylichałwę”.
docen_polskie_GJ-Gacjana_chalwa-lniana

Certyfikaty powędrują do Kostrzyna nad Odrą

docen_polskie_Jack_chleb-ziarno
.. w tym mieście swoją siedzibę ma bowiem Piekarnia Bagietka, laureat programu „Doceń polskie”. Dwa specjały z oferty Jack PPUH Marek Jackowski Piekarnia Bagietka zostały nagrodzone podczas minionej certyfikacji żywności.
Loża Ekspertów programu „Doceń polskie” uhonorowała Chleb Ziarno oraz Lody Rzemieślnicze ARTISAN (mascarpone z bzem, mango, słony karmel oraz czekolada). Zarówno chleb, jak i lody zdobyły maksymalne noty za wszystkie oceniane kategorie (smak, wygląd i stosunek jakości do ceny), dlatego otrzymały nie tylko godła promocyjne, ale też zaszczytne tytuły TOP PRODUKT.

Na nagrodzonych specjałach oferta piekarni z Kostrzyna nad Odrą się nie kończy. Firma proponuje konsumentom gamę wypieków tworzonych na bazie najlepszych mąk z wyselekcjonowanych zbóż. W asortymencie znajdziemy także ciasta deserowe, torty, rzemieślnicze lody, własne konfitury, granole i inne propozycje dla łasuchów.

Wyniki lipcowej atestacji potwierdzają najwyższą jakość nagrodzonych specjałów, dowodzą także, że przedstawiciele piekarni są wierni przyjętym przez siebie zasadom.
– Głównym założeniem było prowadzenie rodzinnej piekarni, która miała zaspokajać potrzeby wąskiego grona klientów, doceniających wysoką jakość, rzemieślniczy charakter i zamiłowanie do pieczenia chleba. To pasja do tworzenia spowodowała, iż Bagietka jest dziś dużą piekarnią – mówi Marek Jackowski, właściciel Piekarni Bagietka.  – Zadowolenie naszych klientów jest celem naszej codziennej pracy. Każdego dnia pragniemy sprostać wymaganiom, tak aby uśmiech i zadowolenie gościło na ich twarzy. Bagietka to mój pomysł, miłość i pasja do pieczenia, kontynuacja i kultywowanie rzemiosła drugiego pokolenia w mojej rodzinie – dodaje p. Marek.

Co ważne, nagrodzona firma (pomimo liczny inwestycji i wciąż udoskonalanej technologii) nadal pozostaje piekarnią rodzinną korzystającą z własnych, sprawdzonych receptur.  – W murach ponad 100-letniej piekarni Bagietka wciąż obecny jest duch rzemieślniczy naszych poprzedników. Dzięki temu nasz zespół wypieka wspaniałe pieczywo, tworzy nowe i ulepsza stare receptury, a przede wszystkim, szkoli następne pokolenia rzemieślników. Każdego dnia dostarczamy naszym klientom najwyższej jakości wypieków – puentuje p. Marek.
docen_polskie_Jack_artisan-lody-rzemieslnicze

Produkty firmy BIAŁUTY ponownie zyskały uznanie Loży Ekspertów

docen_polskie_BIALUTY_logo
– Nasza unikalna technologia i 30-letnie doświadczenie w produkcji tego majonezu dają gwarancję, że produkt jest wyjątkowy i bezpieczny. Majonez produkowany jest bez konserwantów, bez zagęstników i bez barwników. Smakuje jak majonez przyrządzony w domu, według tradycyjnego przepisu. Doskonały do jajek, kanapek, sałatek i sosów. Polecamy go dla wszystkich, którzy poszukują naturalnych i zdrowych produktów
– w ten sposób przedstawiciele firmy BIAŁUTY Sp. z o.o. opisują Majonez 100% ze swojego asortymentu. Produkt powstaje ze świeżych, wybijanych na miejscu jaj. Jak podkreśla jego wytwórca, Majonez 100% nie zawiera żadnych dodatków E, jest bezglutenowy i koszerny. Specjał jest dostępny w słoikach 260g, 410g i wiaderkach 5 kg.
Inna propozycja firmy BIAŁUTY, Majonez tradycyjny, również powstaje ze świeżych, wybijanych na miejscu jaj. Dostępny w słoikach (170g, 260g, 390g, 600g) i w wiaderkach 5 kg produkt zawiera zdrowe tłuszcze pochodzenia roślinnego oraz Omega 3 i Omega 6. – Wyborny smak, gęsta, kremowa konsystencja sprawiają, że jest on idealnym dodatkiem do sałatek, kanapek, dekoracji wędlin, jest również świetną bazą do wielu smacznych sosów. Nie zawiera konserwantów – zaznacza producent
Szczególną uwagę warto zwrócić także na inny specjał zakładu mieszczącego się w Białutach. Naturalny koncentrat soku jabłkowego, bo o nim mowa, pozwala łatwo przygotować sok lub napój jabłkowy. Wystarczy wymieszać koncentrat z wodą (w stosunku 1:7) i cieszyć się smakiem gotowego napoju. Specjał nie zawiera dodatków konserwujących, stabilizujących i cukrów. Produkt jest dostępny w butelce szklanej oraz plastikowej 1 L. Koncentrat doskonale komponuje się także z bigosem, daniami mięsnymi oraz sałatkami.

Wszystkie opisane produkty zostały ocenione przez Lożę Ekspertów podczas lipcowej certyfikacji. Werdykt grona specjalistów jest jednoznaczny: zarówno majonezy, jak i koncentrat soku zyskały certyfikaty „Doceń polskie” i tytuły TOP PRODUKT. Oznacza to, że jury przyznało im maksymalne noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Sukces firmy BIAŁUTY jest tym większy, że Loża Ekspertów programu „Doceń polskie” uhonorowała opisane produkty po raz drugi. Jak widać, producent mimo upływającego czasu (od poprzedniej atestacji minęły niemal dwa lata) utrzymuje najwyższą jakość.

W czym tkwi tajemnica powodzenia firmy? – Wieloletnie doświadczenie, wciąż poszerzana wiedza, wyszkolona kadra, nowoczesne technologie i najwyższa jakość usług – tym z pewnością może poszczycić się nasza firma – podkreślają jej przedstawiciele.
Dzięki czterdziestoletniej obecności w branży doskonale znamy polski i europejski rynek. W procesach produkcyjnych działamy zgodnie z europejskimi standardami wykorzystując jednocześnie polskie receptury i tradycyjne rozwiązania. Produkcja naszych wyrobów oparta jest na naturalnych surowcach o najwyższych parametrach jakościowych. Wszelkie nasze działania objęte są systemami jakości HACCP, ISO, Global Gap. Zaufanie jakim nas Państwo darzą od wielu lat jest dla nas największą inspiracją do pracy – dodają.

Oferta nagrodzonego producenta obejmuje przetwory, koncentraty owocowe, jak również produkty adresowane dla gastronomii oraz zboża i warzywa (ziemniaki jadalne i chipsowe oraz cebulę). Więcej informacji na temat asortymentu oraz działalności firmy dostarcza jej strona internetowa, dostępna pod adresem www.bialuty.com.pl.
docen_polskie_Bialuty_majonez-100 docen_polskie_Bialuty_majonez-tradycyjny docen_polskie_Bialuty_naturalny-koncentrat-soku-jablkowego

Kolejny certyfikat dla młyna z Ludwikowic Kłodzkich

docen_polskie_MLYN_LUDWIKOWICE_LOGO
– Przemiał wykonujemy z wyselekcjonowanej pszenicy konsumpcyjnej. Lata doświadczeń, dostęp do dobrej jakości surowca, wykwalifikowana kadra to nasze atuty
– zapewniają przedstawiciele Młyna Staniszewski i Wspólnicy Spółka Jawna. – Nasz Młyn oferuje dostawę mąki o wystandaryzowany parametrach technologicznych gwarantujących stabilną wartość wypiekową. Dalszy wszechstronny rozwój przedsiębiorstwa wiąże się z kolejnymi planowanymi inwestycjami – dodają.

Młyn z Ludwikowic Kłodzkich oferuje szeroki wybór mąk – zarówno pszennych, jak i żytnich. Szczegółowe informacje na temat asortymentu są dostępne na stronie internetowej firmy, pod adresem www.mlynludwikowice.pl.

– Bezpieczeństwo i jakość produktów stanowią priorytet działalności Naszego Młyna – zapewniają przedstawiciele firmy. Potwierdzeniem tych słów jest wdrożony w 2003 roku system HACCP – Zintegrowany System Zarządzania Jakością zgodny z zasadami określonymi w Codex Alimentarius.
Młyn dba nie tylko o jakość swoich produktów, ale zachęca także do kupowania  lokalnych specjałów. – Wspieraj lokalnych wytwórców, serwuj potrawy z regionalnych składników – zachęcają przedstawiciele firmy.

Młyn ma w swoim dorobku trzy certyfikaty „Doceń polskie” i trzy tytuły TOP PRODUKT. Prestiżowe wyróżnienia zdobyły: Mąka pszenna tortowa typ 450, Mąka pszenna luksusowa typ 550 (obie nagrodzone dwukrotnie) oraz Mąka extra typ 405. Ostatnia z wymienionych to nowa propozycja w asortymencie, która jest adresowana zarówno do rynku HoReCa, jak i odbiorców indywidualnych. Mąka extra została uhonorowana podczas minionej certyfikacji, która odbyła się w lipcu br.
docen_polskie_Mlyn-Staniszewski_maka-extra-typ-405