Ponad 450 produktów z godłem „Doceń polskie”. Przed nami kolejny audyt

Docen_polskieCertyfikatem Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” nagrodzono już ponad 450 artykułów spożywczych.
Lista wszystkich wyrobów, które zyskały uznanie Loży Ekspertów jest dostępna w zakładce Produkty z DP.
Zestawienie to obejmuje produkty uhonorowane podczas dotychczasowych siedmiu audytów.

Tymczasem przed nami… kolejna certyfikacja. Ósmy audyt odbędzie się w kwietniu, a już wkrótce na blogu pojawią się informacje na temat jego uczestników.

„Pingwinki” w prasie lokalnej

docen_polskie_lody_mlynarczyk
Niedawno informowaliśmy na blogu o publikacjach dot. laureatów programu „Doceń polskie”, które pojawiły się w lokalnej prasie.
Kolejnym przykładem zainteresowania mediów nagrodzonymi produktami jest artykuł zamieszczony w tygodniku „Panorama Leszczyńska”.
Tekst „Pingwiny z certyfikatem” traktuje o lodach produkowanych od 65 lat w firmie Lody Młynarczyk z Leszna.

„Pingwin śmietankowy” to jeden z produktów nagrodzonych podczas V audytu programu „Doceń polskie”.
Loża Ekspertów wyróżniła także inny produkt leszczyńskiej firmy – Lody Cassate.
Oba produkty zdobyły certyfikat „Doceń polskie” oraz tytuł TOP PRODUKT.

Jak za dawnych lat, czyli niezapomniany smak Krówek C.S.I. „JEDNOŚĆ”


Polska Krówka Mleczna
to jeden z produktów biorących w akcji „Jak za dawnych lat” organizowanej przez sieć sklepów Kaufland. Dzięki akcji konsumenci mogą wrócić do smaków i produktów dostępnych w czasach PRL-u.

Przypomnijmy, że Polska Krówka Mleczna została nagrodzona certyfikatem „Doceń polskie” podczas V audytu. Słodki wyrób jest produkowany w Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów „JEDNOŚĆ”.

Informacje o tradycyjnych produktach przypominających dawne czasy  można znaleźć w artykule „Smaki dzieciństwa”, który ukazał się m.in. na  branżowym portalu Hurtidetal.pl
W tekście mowa o lodach Pingwinkach, herbatnikach „Szampankach” oraz cukierkach C.S.I. „JEDNOŚĆ”. Wszystkie wymienione produkty otrzymały godło programu „Doceń polskie”.

Program „Doceń polskie”- wysoka jakość wyrobów śląskich firm


Wyroby sześciu producentów żywności ze Śląska zostały uhonorowane w trakcie VI audytu Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Śląskie firmy nie po raz pierwszy zdobyły certyfikaty programu. Prestiżowe godło posiada już ponad 20 zakładów z tego regionu.

Przedsiębiorstwa wyróżnione certyfikatem „Doceń polskie” oferują artykuły spożywcze rożnego rodzaju. Ich punktem wspólnym jest wysoka jakość produktów, bowiem tylko takie wyroby mogą poszczycić się posiadaniem tego prestiżowego godła.

Proces przyznawania certyfikatów został podzielony na dwa etapy. Celem pierwszego jest sprawdzenie czy wyrób posiada tzw. polski czynnik, a więc weryfikacja czy jest związany z naszym krajem. Produkty, które spełnią ten wymóg mogą wziąć udział w drugiej, zasadniczej części – certyfikacji, w której decydujący głos należy do Loży Ekspertów. Pięcioosobowe grono tworzą specjaliści zawodowo zajmujący się żywnością, przewodniczącym Loży jest Mirek Drewniak.
Oceniając artykuły spożywcze eksperci biorą pod uwagę trzy aspekty: smak i wygląd produktu oraz stosunek jego jakości do ceny. Czynniki te oceniane są w skali 1-10. Produkty, którym Loża przyzna wysokie noty zdobywają certyfikat „Doceń polskie”. Wyroby najwyższej jakości zdobywają dodatkowo tytuł TOP PRODUKT. Miano to jest zarezerwowane wyłącznie dla artykułów, którym eksperci wystawią maksymalną liczbę punktów.

Podczas ostatniej, wrześniowej, certyfikacji Loża Ekspertów oceniała różnorodne artykuły spożywcze wytwarzane przez producentów z całej Polski. W audycie tym wzięły również udział wyroby śląskich firm; certyfikaty „Doceń polskie” zdobyły wyroby sześciu z nich.
Warto dodać, że przedsiębiorstwa ze Śląska nie po raz pierwszy odniosły sukces w programie „Doceń polskie”. Dotychczas Loża Ekspertów przyznała certyfikaty wyrobom 25 firm z tego regionu. Trzy śląskie firmy brały udział w dwóch certyfikacjach; po zdobyciu wyróżnień ubiegały się o certyfikaty dla kolejnych produktów.
Pełna lista wszystkich nagrodzonych wyrobów jest dostępna na blogu programu, pod adresem: www.blog.docenpolskie.pl/produkty-z-docen-polskie.

Laureatami VI certyfikacji są następujące przedsiębiorstwa ze Śląska (kolejność alfabetyczna):
1. Firma Ajex-Pol z Częstochowy, która otrzymała dwa certyfikatu programu. Loża Ekspertów wyróżniła Filety śledziowe ala matjas oraz Makrelę wędzoną na gorąco.
2. Sklep Chata Wieśniaka z Jaworzna, certyfikaty „Doceń polskie-MARKA WŁASNA” zdobyły: Pasztet wieśniaka, Wędzona wieśniaka oraz makaron Exclusive wiejski durum.
3. Kulinaria Tychy – certyfikat „Doceń polskie” przyznano kompozycji przypraw  i suszonych warzyw „Złota misa” produkowanej przez tyską firmę.
4. Krybex – firma z Czechowic-Dziedzic oferuje m.in. Filety śledziowe po wiejsku, które zostały docenione przez ekspertów programu „Doceń polskie”
5. Lambertz Polonia przedsiębiorstwo z Rudy Śląskiej w trakcie wrześniowej certyfikacji zdobyło 3 certyfikaty „Doceń polskie”. Nagrodzone produkty to Pierniki w czekoladzie z trzema rodzajami nadzienia: śliwkowym, z czerwonej porzeczki oraz morelowo-jabłkowym.
6. PPUH H.Kowalczyk (Bargły k. Częstochowy) – Wołowina na steki (wołowina sezonowana) z asortymentu tej firmy zdobyła godło „Doceń polskie” oraz tytuł TOP PRODUKT.

Podczas V audytu programu „Doceń polskie” (16.05.2012) Loża wyróżniła wyroby ośmiu śląskich firm (kolejność alfabetyczna):  Koza (Bytom), OSM Rokitnianka (Szczekociny), P.P.H. „Wysocki” s.c. (Gliwice), Pro-Dym (Ruda Śląska), Sertop (Tychy), Zakład Mięsny Paruzel (Dobieszowice), Zakład Mięsny Poliwczak (Mysłowice), Zakład Mięsny SILESIA (Katowice).

Śląskie firmy nagrodzone w poprzednich certyfikacjach: Browar Zamkowy (Racibórz), Eko-Mak Makarony Babuni (Rudniki k. Częstochowy), Goliard (Rudniki), JAWO(Częstochowa), Jurajska Spółdzielnia Pracy (Myszków), Międzybrodzkie Makarony (Międzybrodzie Bialskie), OSM Myszków (Myszków), P.P.H.U. MAXPOL (Krzepice) P.H.P. YABRA Sp. z o.o. (Kamienica Polska), Ritpol (Psary), Zakłady Mięsne MADEJ&WRÓBEL (Ruda Śląska).

Chleb z godłem programu „Doceń polskie” na Jarmarku Dominikańskim

docenpolskie_chlebwiejskiChleb wiejski, wyrób firmy P.P.H. „Wysocki” nagrodzony certyfikatem „Doceń polskie”, był prezentowany podczas Jarmarku Dominikańskiego.

Gdański Jarmark św. Dominika rozpoczął się w ubiegłą sobotę i potrwa do 19 sierpnia.
Przedstawiciele firmy Dobry Chleb, która dystrybuuje Chleb wiejski byli obecni w Gdańsku od soboty do środy. W tym czasie uczestnicy Jarmarku mogli kupić m.in. wyróżniony chleb i zapoznać się z certyfikatem potwierdzającym jego jakość. Certyfikat programu „Doceń polskie” był bowiem prezentowany na firmowym stoisku.

Kolejną imprezą, podczas której prezentowany będzie Chleb wiejski jest Wielkie Święto Ziół (5 sierpnia, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie).
Firma Dobry Chleb weźmie ponadto udział w ekologicznym jarmarku Eco Day 2012 (Wrocław, 3- 5 sierpnia).

Przypomnijmy, że Chleb wiejski został nagrodzony podczas V certyfikacji programu „Doceń polskie”.
Nagrodzony produkt jest wypiekany na naturalnym zakwasie bez dodatków ulepszających, zachowuje świeżość przez co najmniej 7 dni.