Wyroby marki Nasz Kurczak nagrodzone

docen_polskie_nasz_kurczak_wipasz_logo2
Dwa wyroby marki Nasz Kurczak dołączyły do grona artykułów spożywczych wyróżnionych znakiem „Doceń polskie”.
Godłem programu nagrodzone zostały:

mięso z uda kurczaka bez kości i skóry MAP  oraz

filet z piersi kurczaka MAP.

Jakie są najważniejsze atuty wyrobów marki Nasz Kurczak? Jakość jest kontrolowana na każdym etapie produkcji: od pasz, poprzez nadzorowane hodowle, transport żywca, aż produkcję mięsa drobiowego. Jej potwierdzeniem są certyfikaty ISO 9001:2008, IFS, BRC, QAFP.

Marka Nasz Kurczak składa się z dwóch linii: świeżego mięsa z kurczaka (mięso na tackach pakowane w atmosferze ochronnej, tuszka pakowana próżniowo) oraz gotowych dań na grilla Grill Ekspress. Hermetyczne opakowanie chroni mięso przed zanieczyszczeniami, uszkodzeniami i różnego rodzaju zakażeniami mikrobiologicznymi, a ponadto ułatwia transport i przechowywanie.

Nasz Kurczak to marka firmy Wipasz S.A., która od 1994 r. intensywnie rozwija swoją działalność w zakresie karmienia oraz opieki nad zwierzętami hodowlanymi.
Firma  jest w 100 proc. oparta na polskim kapitale, a do wytwarzania pasz stosowane są przede wszystkim najwyższej jakości polskie surowce, w związku z czym używane przez firmę hasło „Z polskich pól na polski stół” jest jak najbardziej uzasadnione.

Wszyscy miłośnicy drobiu powinni odwiedzić stronę internetową www.naszkurczak.pl i zajrzeć do zakładki „Przepisy” zawierającej wiele kulinarnych inspiracji.
docen_polskie_Wipasz_mieso-z-uda-kurczaka docen_polskie_Wipasz_filet-z-piersi-kurczaka

Chrupka kukurydziana plecionka nagrodzona!

docen_polskie_boramex_logo
Do listy wyrobów,
które zaskarbiły sobie uznanie Loży Ekspertów i otrzymały certyfikat „Doceń polskie” dopisujemy Chrupkę kukurydzianą plecionkę – oto chrupki Mr.B Producentem wyróżnionej chrupki jest Wytwórnia Artykułów Spożywczych „BORAMEX”.

„BORAMEX” jest jednym z największych w Polsce producentów naturalnych chrupek kukurydzianych. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od 1982 roku, zaś od 1996r. Posiada status Zakładu Pracy Chronionej. Działalność firmy koncentruje się wokół produkcji i dystrybucji wyrobów z ziaren kukurydzy. Misją „BORAMEKSU” jest tworzenie stabilnej polskiej firmy, opartej na solidnych rodzinnych fundamentach, z doświadczoną kadrą.

Kasza kukurydziana, surowiec do produkcji, spełnia najwyższe wymagania jakościowe i pochodzi z najlepszych zbiorów z polskich pól. Kukurydza ta nie jest modyfikowana genetycznie (FREE GMO). Cała produkcja prowadzona jest zgodnie z wdrożonym systemem HACCP. W procesie tym nie wykorzystuje się konserwantów.

Przedsiębiorstwo dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim klientom najwyższą jakość oferowanych produktów. Warto zaznaczyć, że wyroby tego producenta spełniają wymagania dotyczące koszerności.

W ofercie, poza nagrodzoną godłem „Doceń polskie” plecionką, znajdziemy m.in. rurki, kuleczki i uszy, a także chrupki tradycyjne. Wyroby te są powstają w oparciu o własną technologię i przy użyciu maszyny własnej produkcji. Firma realizuje również indywidualne, nietypowe zamówienia.

Dystrybucja opiera się na własny transporcie oraz na firmach zewnętrznych.
docen_polskie_Boramex_chrupka-kukurydziana

Laury programu „Doceń polskie” dla wyrobów firmy WIEK-POL2

Kolejnym producentem, którego wyroby mogdocen_polskie_wiekpol2_logoą poszczycić się posiadaniem godła „Doceń polskie” jest firma WIEK-POL2.
Certyfikaty  Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” zdobyły oba wyroby tej firmy biorące udział w certyfikacji:
Flaki wołowe po piracku i
Żołądki drobiowe po marynarsku.

Mieszcząca się w Wiekowie (gmina Darłowo) firma produkuje wyroby garmażeryjne; zajmuje się głównie przetwarzaniem żołądków wołowych, wieprzowych i drobiowych w dania gotowe.
Podkreślmy, że WIEK-POL2 w 1992 r. rozpoczął pionierską produkcję flaków wołowych i prowadzi ją do dnia dzisiejszego, w głównej mierze sukcesywnie poszerzając swoją ofertę produktową.

Przedsiębiorstwo wspiera rynek krajowy i zaopatruje się w surowce jedynie z polskich zakładów mięsnych. WIEK-POL2, dbając o jakość swoich produktów, pracuje w systemie bezpieczeństwa żywności HACCP.
docen_polskie_Wiekpol2_zolodki-drobiowe-po-marynarsku docen_polskie_Wiekpol2_flaki-wolowe-po-piracku

Ponad 450 produktów z godłem „Doceń polskie”. Przed nami kolejny audyt

Docen_polskieCertyfikatem Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” nagrodzono już ponad 450 artykułów spożywczych.
Lista wszystkich wyrobów, które zyskały uznanie Loży Ekspertów jest dostępna w zakładce Produkty z DP.
Zestawienie to obejmuje produkty uhonorowane podczas dotychczasowych siedmiu audytów.

Tymczasem przed nami… kolejna certyfikacja. Ósmy audyt odbędzie się w kwietniu, a już wkrótce na blogu pojawią się informacje na temat jego uczestników.

Wielki sukces RPSM Szczerców

docen_polskie_szczercow_logo
Wielkim sukcesem zakończył się udział Rolniczo-Pracowniczej Spółdzielni Mleczarskiej Szczerców w VII audycie programu „Doceń polskie”.Prestiżowy certyfikat zdobyły wszystkie wyroby tego producenta zgłoszone do oceny (łącznie pięć artykułów), zaś trzy z nich wyróżniono dodatkowym mianem TOP PRODUKT.
Taki werdykt Loży Ekspertów, przyznającej certyfikaty, to najlepsza rekomendacja dla szczercowskiej spółdzielni  i jednoznaczne potwierdzenie wysokiej jakości produkowanego przez nią nabiału.

Certyfikatami „Doceń polskie” uhonorowano następujące produkty:

Ser twarogowy półtłusty krajanka – TOP PRODUKT

Ser twarogowy półtłusty – klinek rodzinny  – TOP PRODUKT

Ser twarogowy półtłusty gomółka z przyprawami

Ser twarogowy jest wytwarzany tradycyjną metodą; w poszczególnych etapach produkcji przestrzegane są naturalne procesy fermentacyjne. Twarogi, ze względu na obecność pełnowartościowego białka, zastępują wiele produktów pochodzenia mięsnego, a przy tym są bogatym źródłem witamin oraz związków mineralnych takich jak wapń, fosfor czy żelazo.
Szczercowskie sery są lekkostrawne i wyśmienicie smakują, mogą być spożywane jako przekąski, stanowią także wyśmienity dodatek do kanapek oraz nieodzowny składnik ciast i wyrobów cukierniczych.

Masło extra tradycyjne szczercowskie naturalne

– Masło extra osełkowe wiejskie – TOP PRODUKT

Masło extra to produkt otrzymywany ze śmietanki odwirowanej z mleka poddawanego procesowi pasteryzacji. W wyniku procesu zmaślania śmietanki powstaje masło, które jest bogatym źródłem tłuszczu mlecznego, białka, węglowodanów i witamin.
Masło ze Szczercowa jest nisko przetworzonym produktem o znakomitych walorach smakowych uwarunkowanych tradycyjną metodą wytwarzania zachowującą naturalne procesy ukwaszania i dojrzewania śmietany.

Rolniczo-Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska Szczerców działa od ponad 15 lat.
W myśl zasady „Chcesz żyć długo? Jedz zdrowo!” , która stanowi motto szczercowskiego zakładu, firma oferuje konsumentom zdrowe, pełne smaku i wartości odżywczych produkty.
Mleczarnia oferuje masła, sery twarogowe, jogurty, maślanki, twarogi, a także kefiry, śmietany i mleko. Mleczarnia nie stosuje konserwantów i dba o to, aby wyroby zawsze były świeże i cieszyły się uznaniem klientów.

Certyfikaty Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” to nie pierwszy sukces RPSM Szczerców. Wcześniej mleczarnia zdobyła m.in. I miejsce w ubiegłorocznej edycji Konkursu Wyrobów Mleczarskich Targi Rolne „W sercu Polski”, jest także laureatem wojewódzkiego etapu konkursu POLSKI PRODUCENT ŻYWNOŚCI 2012.
Spółdzielnia posiada ponadto m.in. Certyfikat wiarygodności biznesowej.
docen_polskie_RPSM-Szczercow_ser-twarogowy-poltlusty docen_polskie_RPSM-Szczercow_gomolka-z-przyprawami docen_polskie_RPSM-Szczercow_maslo-extra-oselkowe docen_polskie_RPSM-Szczercow_maslo-extra-tradycyjne docen_polskie_RPSM-Szczercow_ser-twarogowy