Tytuł TOP PRODUKT dla hummusu

docen_polskie_alpi_hummus_logo
Hummus polski
, zawierający czosnek niedźwiedzi, czarnuszkę i olej lniany, to jeden z artykułów spożywczych nagrodzonych przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie”. Specjaliści z branży spożywczej przyznali produktowi z asortymentu firmy ALPI Hummus maksymalne noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Hummus polski zdobył zatem nie tylko certyfikat programu, lecz także tytuł TOP PRODUKT. Czy trzeba lepszej rekomendacji?

Hummus jest pastą na bazie ciecierzycy zawierającą tahinę (miazgę sezamową), oliwę, sok z cytryny, czosnek oraz przyprawy dodawane zgodnie z preferencjami konsumentów (zwykle są to kumin i zatar).
Ciecierzyca, inaczej zwana grochem włoskim, to roślina strączkowa z rodziny bobowatych, która szczególną popularnością cieszy się w krajach basenu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu.

Jak podkreślają przedstawiciele ALPI Hummus, wyroby z oferty tej firmy zawierają wyłącznie naturalne składniki, a jednocześnie są wolne od konserwantów i polepszaczy smaku.
Hummus ALPI jest bogaty w białko roślinne i błonnik, zawiera ponadto ryboflawinę, niacynę, tiaminę i kwas foliowy, które są odpowiedzialne za podwyższenie odporności. Wyrób poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Brak w nim glutenu, tłuszczów trans i cholesterolu, obfituje natomiast w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Hummus z asortymentu opisywanego producenta zawiera najwyższej jakości oliwę extra vergine i sok z cytryn sycylijskich BIO. Hummus polski to specjalna autorska kompozycja ALPI Hummus – oprócz tradycyjnej izraelskiej bazy zawiera typowo polskie akcenty – olej lniany, czarnuszkę oraz czosnek niedźwiedzi.
Hummus można spożywać o każdej porze dnia. Na zimno jako lunch bądź śniadanie, jak również na ciepło – jako danie obiadowe lub kolacja.
docen_polskie_Alpi_hummus-polski

Makaron Babci Ani z godłem programu „Doceń polskie”

docen_polskie_makarony_anna_logo
Makaron Babci Ani Wałkowany 4-jajeczny
z asortymentu warszawskiej firmy P.P.H.U. „Anna” Amelia Marczak Zakład Przetwórstwa Zbożowego zdobył w trakcie XVII audytu żywności certyfikat „Doceń polskie” oraz tytuł TOP PRODUKT.
Miano to przyznawane jest wyłącznie tym artykułom spożywczym, którym Loża Ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” przyzna maksymalne noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Za każdy z tych trzech aspektów można zyskać maksimum 10 punktów. Taką ocenę zdobył makaron Babi Ani, dlatego też jego producenci mogą promować go nie tylko godłem promocyjnym, ale i tytułem TOP PRODUKT.

–  Makarony firmy „Anna” stanowią udane połączenie tradycyjnych polskich receptur z nowoczesnymi technikami wytwarzania. Wieloletnie doświadczenie firmy jest rękojmią najwyższej jakości produkowanych makaronów – zapewniają producenci nagrodzonego specjału.
W procesie produkcji wykorzystujemy starannie wyselekcjonowane gatunki zbóż, najwyższej jakości jaja oraz przyprawy. Wszystkie produkty pakowane są w estetyczne opakowania wykonane z folii polipropylenowej z nadrukiem międzywarstwowym – dodają.

Firma „Anna” swój początek datuje na rok 1993. Wtedy to podjęto decyzję, o produkowaniu posiadających niezwykły smak makaronów. Sama oferta w firmie „Anna” jest imponująca; obejmuje makarony jajeczne, bezjajeczne, makarony o różnych formach, jak również makarony dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Co ważniejsze, firma „Anna” nastawiona jest przede wszystkim na zadowolenie swoich klientów, dlatego też dba o poszerzanie asortymentu i podnoszenie jakości wyrabianych produktów. – Nasi pracownicy zawsze służą pomocą w wyborze produktów, a także dbają o to, aby współpraca przebiegała sprawnie i w przyjaznej atmosferze – dodają.
docen_polskie_Anna_makaron-babci-Ani

Loża Ekspertów nagrodziła chleby tytułami TOP PRODUKT

docen_polskie_gs_dynow_logo
Chleb kołacz
i Chleb domowy na maślance to wypieki nagrodzone przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie” w trakcie XVII atestacji produktów spożywczych. Chleby uzyskały godła promocyjne oraz tytuły TOP PRODUKT.
Miana te przyznawane są wyłącznie żywności najwyższej jakości, to zatem najlepsza rekomendacja dla wyrobów Piekarni należącej do Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Dynowie. Oferta producenta nie ogranicza się do wyróżnionych przez ekspertów wypieków. Piekarnia proponuje konsumentom 18 rodzajów pieczywa podstawowego, 26 rodzajów drobnego, jak również 42 rodzaje ciast oraz wafle suche.

Wyroby w piekarni produkuje się w sposób tradycyjny bez stosowania spulchniaczy, polepszaczy – czytamy na stronie internetowej Spółdzielni. Jak dowiadujemy się z witryny, certyfikaty „Doceń polskie” to nie pierwsze wyróżnienie przyznane wyrobom firmy. Piekarnia uzyskała certyfikat jakości oraz znak towarowy gwarancyjny „JAKOŚĆ TRADYCJA” za chleb żytni tradycyjny na zakwasie.
Wszystkie wyroby z asortymentu „Samopomocy Chłopskiej” można nabyć w 14 placówkach handlowych. Warto przy tym zaznaczyć, że 6 spośród nich ma siedzibę się na terenie Miasta Dynów, natomiast 8 pozostałych mieści się na terenie gminy Dynów. 10 placówek zostało zmodernizowanych: zamontowano w nich nowe urządzenia sklepowe, natomiast sprzedaż tradycyjną zastąpiono samoobsługową. Adresy placówek handlowych, jak również szczegółowe informacje na temat Spółdzielni z Dynowa można znaleźć na jej, wspomnianej już, stronie internetowej.

„Samopomocą Chłopską” kieruje Zarząd w składzie: mgr inż. Jan Nosal – Prezes Zarządu oraz  Zastępcy Prezesa Zarządu: Helena Domin i Józef Kocaj.
Gminna Spółdzielnia jest zrzeszona w Spółdzielczej Grupie Zakupowej „Samopomoc” w Przeworsku, której członkami jest 9 Spółdzielni, to jest: Dynów, Leżajsk, Medyka, Nowa Sarzyna, Przeworsk, Sieniawa, Żurawica, Bircza oraz Ustrzyki Dolne.
docen_polskie_GS-SCH-Dyn+-w_chleb-domowy-na-ma+Ťlance docen_polskie_GS-SCH-Dyn+-w_chleb-ko+éacz

Godło „Doceń polskie” dla krążków z ciasta pierogowego

docen_polskie_olejnik_logo

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego „OLEJNIK” to kolejny laureat lipcowej atestacji żywności. Firma zdobyła certyfikat „Doceń polskie” za Krążki z ciasta pierogowego.
Produkt jest adresowany do miłośników pierogów, którzy nie mają dużo czasu na przygotowywanie swojego ulubionego dania lub nie lubią spędzać dużo czasu w kuchni.
Gotowe krążki trzeba jedynie rozmrozić, lekko rozwałkować, a później wystarczy nałożyć ulubiony farsz. Tak przygotowane pierogi wrzucamy do wrzącej, lekko osolonej wody i gotujemy ok 10 minut. Już ten opis wystarczy, aby przekonać się jak szybko i sprawnie można przygotować pierogi przy pomocy gotowych krążków firmy „OLEJNIK”.

Skąd pomysł na produkt? Zgodnie ze starym przysłowiem „potrzeba matką wynalazków”, pomysł na krążki zrodził się z przemyśleń właścicielki firmy, Ewy Olejnik. Jak podkreśla pani Ewa, przygotowanie ciasta to żmudna praca, w przeciwieństwie do niej, przygotowywanie farszu jest przyjemne, bo można poeksperymentować i przyrządzić nadzienie z ulubionych składników, których jakości jesteśmy pewni. Nie bez znaczenia jest fakt, że trudno jest przygotować ciasto na jednorazową porcję dania.
Z doświadczenia wiem, że praca z pierogami zajmuje pół dnia i „wychodzi” zwykle ok. 100 pierogów. A co, jeśli mamy kilka wiśni, jagód czy trochę mięsa z rosołu? Dla nas z mężem wystarczy 10 sztuk.  Otóż pomyślałam sobie, że można tę pracę uprościć i dostosować do potrzeb swojej rodziny i przygotowałam gotowe krążki z ciasta pierogowego –  wyjaśnia Ewa Olejnik.

Gdzie można nabyć opisywany wyrób? Adresy sklepów oferujących krążki są dostępne na stronie internetowej: www.pierogiszybko.pl. Witrynę tę warto odwiedzić także ze względu na zawarte w niej przepisy na różnorodne farsze do pierogów.
docen_polskie_Olejnik_kr¦ů+-ki-z-ciasta-pierogowego

Kasza gryczana firmy VITANA nagrodzona po raz drugi

docen_polskie_vitana_logo
Dokonując analizy rynku (popytu i sprzedaży kasz) odnosimy wrażenie, że kasze w końcu zostały docenione. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się nie tylko najbardziej popularne kasze (jęczmienna, w tym pęczak oraz gryczana prażona), ale także kasza jaglana oraz kaszka  kukurydziana. Wynika to nie tylko z wolumenu oferowanych produktów, obecności  na sklepowych  pólkach, ale przede wszystkim ze świadomości  potencjalnego nabywcy; intensywnym poszukiwaniem na rynku tych a nie innych produktów spożywczych, popartych wiedzą, doświadczeniem kulinarnym oraz  świadomością wpływu właściwości kaszy. Rzeczone kasze jaglane, kukurydziane i gryczane nie zawierają glutenu, który jest alergenem, przez co wpisują się w mocno propagowany nurt żywności pozbawionej glutenu, tzw. „Gluten free” – mówią właściciele Zakładu Konfekcjonowania Artykułów Spożywczych „Vitana” Jerzy Płachta.
Siedziba firmy mieści się w Koperni, na terenie czystej enklawy środowiskowej NATURA 2000 i Nadnidziańskiego Parku Środowiskowego.

Przedstawiciele zakładu starają się maksymalnie skracać proces produkcji, poprzez wyeliminowanie  zbędnych pośredników.
– Mamy własne zaplecze surowcowe, własną kaszarnię, lojalnych od lat 20  dostawców surowca, własne nowoczesne paczkarnie, gdzie każdy proces technologiczny zakończony jest pracą detektora metalu – przekonują.
Właściciele „Vitany” posiadają dwudziestoletnie doświadczenie, lecz ich największym i najcenniejszym kapitałem są Ludzie; Pracownicy, Współpracownicy, jak również sieciowi Odbiorcy.  – Do wszystkich odnosimy się z należytym szacunkiem. Za jakość produktu finalnego odpowiada Producent, dlatego jakość i bezpieczeństwo to cel  jednoznaczny i nadrzędny; wszelkie podejmowane działania koncentrują się  na wytworzeniu dobrego, zgodnego  ze specyfikacjami   jakościowymi  produktu. To brzmi trywialnie  jak slogan, ale nim nie jest! – podkreślają.
Dowodem na poparcie tych słów są liczne nagrody i wyróżnienia przyznane wyrobom „Vitany”. W trakcie lipcowej atestacji żywności Loża Ekspertów już po raz drugi uhonorowana Kaszę gryczaną prażoną całą – produkt ten ponownie zdobył tytuł TOP PRODUKT. Miano to jest nadawane tylko i wyłącznie artykułom spożywczym, którym eksperci wystawią maksymalne noty. Powtórne wyróżnienie kaszy potwierdza, że mimo upływu czasu (po raz pierwszy wyrób zdobył godło promocyjne niemal dwa lata temu) „Vitana” zachowuje najwyższą jakość.

Uznanie Loży Ekspertów programu „Doceń polskie” zyskały także inne propozycje opisywanej firmy. Ryż z mieszanką warzyw suszonych, Kasza jaglana i Kasza jęczmienna z warzywami także zostały nagrodzone certyfikatami. Kasza jęczmienna wiejska, Fasola Jaś Karłowy oraz Mięta z Ponidzia również zostały uhonorowane godłem promocyjnym, przyznano im także tytuł TOP PRODUKT.
Warto wiedzieć, że zarówno Mięta z Ponidzia, jak i Fasola Jaś Karłowy otrzymały także znak JAKOŚĆ TRADYCJA, który jest nadawany tylko produktom wysokiej jakości i produktom regionalnym, wytwarzanym w sposób tradycyjny.
W tym kontekście warto podkreślić, że opisywana firma  jest  laureatem  konkursu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ”. Przedsiębiorstwo z Koperni spełnia także surowe wymagania IFS/BRC (Standard  BRC oceniono na najwyższym z poziomów, poziomie „A”).

„Vitana” posiadania gospodarstwo rolne stanowiące zaplecze surowcowe dla zakładu. Firma oferuje produkty dostępne pod marką „VITANA” oraz sygnowane markami własnymi sieci handlowych. Przedsiębiorstwo dostarcza swoje produkty m.in. do sklepów Carrefour, Auchan, POLOmarket oraz E. Leclerc.
docen_polskie_Vitana_kasza-gryczana-pra+-ona