Miód wielokwiatowy ponownie zdobył godło „Doceń polskie”

docen_polskie_apimar_logo
Jest wytwarzany z nektarów różnych kwiatów, ma barwę od jasnokremowej do ciemnoherbacianej i delikatny słodki smak. Zaleca się go przy przeziębieniach, alergiach i katarze siennym – tak najkrócej można opisać Miód wielokwiatowy z oferty P.P.H. APIMAR Marzanna Marcinkowska. Wyrób już po raz drugi został nagrodzony przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie”. Przypomnijmy, że miód zdobył certyfikat w trakcie VIII audytu, który miał miejsce niemal dwa lata temu. Wyróżnienie przyznane podczas styczniowej certyfikacji dowodzi, że firma APIMAR niezmiennie utrzymuje wysoką jakość swoich wyrobów.
Przedsiębiorstwo ze swoich pasiek pozyskuje miody naturalne wielokwiatowe, gryczane, lipowe oraz spadziowe. Firma trudni się również produkcją miodu sztucznego i piekarniczego, które znajdują zastosowanie w przemyśle cukierniczym i piekarniczym.

APIMAR funkcjonuje od 1992 roku, siedziba firmy jest zlokalizowana w miejscowości Baranów nad Wieprzem (woj. lubelskie).

– Malownicze i ekologiczne tereny były podstawą do produkcji miodów naturalnych, które oferujemy na terenie całej Polski – czytamy na stronie internetowej przedsiębiorstwa.
Właścicielem firmy jest rodzina Marcinkowskich, której przodkowie od niepamiętnych czasów zajmowali się pszczelarstwem. Obecnie firma zajmuje się produkcją i konfekcjonowaniem miodów pszczelich pozyskiwanych z rejonów własnych pasiek, jak również innych – z województw podlaskiego oraz podkarpackiego, które współpracują z firmą od początku jej istnienia.
docen_polskie_Apimar_miód-wielokwiatowy

Media o laureatach XV audytu żywności

docen_polskie_logo
W lokalnej prasie i portalach internetowych ukazały się kolejne materiały dotyczące firm, których wyroby nagrodzono w trakcie minionej certyfikacji artykułów spożywczych.

O sukcesie „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Raciborzu informują: Dziennik Zachodni, tygodnik NaszRaciborz, a także lokalne portale internetowe: NaszRaciborz.pl, Nowiny.pl, Raciborz.com.pl oraz InfoRaciborz.pl. Przypomnijmy, że Loża Ekspertów wyróżniła Chleb Żytnio-Razowy-Mieszany oraz Chleb Baltonowski-zwykły mieszany tego producenta. Oba specjały zdobyły certyfikaty i tytuły TOP PRODUKT.

Kapusta kiszona z żurawiną i Ogórki diabelsko-dobre to natomiast specjały z oferty Przetwórstwa Owoców i Warzyw „DROS” Marian Błaszczyk Spółka Jawna. Firma z Osjakowa za swoje wyroby także otrzymała certyfikaty programu i tytuły TOP PRODUKT. Informacje o jej sukcesie pojawiły się m.in. w Radiu Ziemi Wieluńskiej oraz na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy w Osjakowie.

O uhonorowaniu wyrobów podlaskich firm traktują zaś materiały opublikowane w dzienniku Kurier Poranny, a także serwisach WrotaPodlasia.pl i PodlaskieStrefaBiznesu.pl. Wyróżnienia zdobyły Ogórki kwaszone domowe oraz Papryka marynowana firmy „Jackiewicz J” (oba nagrodzone po raz drugi, także tytułami TOP PRODUKT) i „Chleb bez drożdży” wypiekany przez „Społem” Powszechną Spółdzielnię Spożywców w Siemiatyczach.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Brzozowcu to kolejny laureat przeprowadzonego niedawno audytu. Podczas XV certyfikacji żywności eksperci przyznali maksymalne noty Szynce tradycyjnej i Kiełbasie tradycyjnej podsuszanej. Zdobyte certyfikaty i tytuły TOP PRODUKT są tematem artykułu dostępnego w portalu InfoTydzień.pl.

Podczas ostatnio przeprowadzonej certyfikacji Loża Ekspertów uhonorowała także 11 wyrobów produkowanych przez OSM Krasnystaw. Informacje na ten temat można znaleźć m.in. w Tygodniku Zamojskim, tygodniku Super Tydzień Chełmski oraz w Nowym Tygodniu Tygodniku Lokalnym.

Indyki z Rembielina zdobyły certyfikat

docen_polskie_EKO-ZAGRODA_indyk-cały
– Zimno ani deszcze im nie straszne. Ta bezrasowa, mająca w swoich korzeniach kurę rajkę, zielononóżkę oraz kochina miniaturowego, kura uformowała się do postaci idealnie dopasowanej do środowiska , w którym bytuje. Niewielkie znosi jajeczka, ale za to przepyszne a mięso z niej smakuje dosłownie jak z bażanta. Obecnie biega ponad setka tych małych wdzięcznych ptaszków. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni śpią na drzewie. Łapki mają zarośnięte piórkami więc nawet mrozy im niegroźne
– w ten sposób przedstawiciele EKO Zagrody Rembielin charakteryzują specyficzną odmianę kurek bezrasowych. Ptaki te mieszkają na… drzewach, a  nawet na nich nocują!

Zagroda jest położona w woj. mazowieckim, 25 km od Płocka. Jak zapewniają jej przedstawiciele, hodowle są prowadzone w sposób ekologiczny w obiegu zamkniętym. Drób zjada w większości to, co wyrośnie na polach należących do gospodarstwa. Indyki stanowią główny trzon hodowli. Dostępne są odmiany indyków czarnych, brązów szerokopierśnych i białych. W EKO Zagrodzie nie stosuje się antybiotyków, a ubój oraz sprzedaż są prowadzona zgodnie z zasadami prowadzenia tych działalności określonymi w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (dokument z dnia 29 grudnia 2006 r.).
Wysoką jakość indyków z Rembielina potwierdza przyznany certyfikat „Doceń polskie”. Indyk cały opisywanej zagrody został nagrodzony podczas styczniowego audytu żywności biorącej udział w programie „Doceń polskie”.

Indyki z Rembielina są, za pośrednictwem kurierów, dostarczane do klientów z Polski. Informacje o dostawach również można znaleźć na stronie internetowej zagrody. Lekturę zawartych tam informacji polecamy nie tylko miłośnikom drobiu.

Maksymalne noty dla chlebów z Raciborza

docen_polskie_spolem_raciborz_logo
W gronie produktów uhonorowanych przez Lożę Ekspertów znalazły się dwa wypieki z asortymentu „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców z Raciborza. Nagrodzone wyroby to:

– Chleb Żytnio-Razowy-Mieszany, którego składnikami są: mąka pszenna 750, mąka żytnia 2000, a także sól, olej jadalny i woda. Kwas sporządzany jest metodą czterofazową z mąki żytniej 2000. Chleb po upieczeniu waży 800 g,

– Chleb Baltonowski-zwykły mieszany. Wypieka się go z mąki pszennej 750, mąki żytniej 720 oraz soli, drożdży i wody. To chleb prowadzony na zakwasie, wypiekany na trzonie pieca. Gotowy wypiek waży 650 g,

Oba specjały otrzymały od Loży Ekspertów maksymalne noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Konsekwencją takiego werdyktu jest przyznanie raciborskim chlebom nie tylko certyfikatów „Doceń polskie”, ale i tytułów TOP PRODUKT. Przedstawiciele „Społem” mają powody do prawdziwej satysfakcji!
Historia „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców z Raciborza sięga roku 1945 roku. Na rynku lokalnym marka ta jest jednoznacznie kojarzona z polską tradycją, dbałością o konsumenta oraz jakością produkcji własnej.

Nasza oferta jest skierowana do wymagających Klientów, którzy cenią sobie jakość, profesjonalizm, tradycyjny smak i szybką, miłą obsługę – deklarują przedstawiciele PSS z Raciborza. – Produkcja naszych wyrobów oparta jest na sprawdzonych recepturach oraz wyłącznie naturalnych surowcach. To właśnie dzięki nim nasze produkty mają wyjątkowy smak i aromat – dodają. Firma oferuje nie tylko chleby różnego rodzaju, ale również wypieki innego typu (m.in. rogale, bułki) oraz szeroki wybór słodkich specjałów – ciast, ciasteczek, tortów, kostki piernikowej i kołaczy śląskich. Za ostatni z wymienionych wyrobów, raciborska spółdzielnia otrzymała w 2002 roku Śląski Znak Jakości. Z myślą o diabetykach, alergikach i konsumentach z podwyższonym cholesterolem raciborski PSS przygotował ofertę specjalnych wypieków. Co więcej „Społem” realizuje również zamówienia na ciasta i pieczywo na imprezy okolicznościowe. Większa ilość zamówionego towaru jest dowożona na terenie miasta transportem własnym spółdzielni, który spełnia wszystkie wymogi sanitarne.

Firmę tworzy 12 placówek handlowych branży spożywczej oraz 2 placówki branży przemysłowej, tj. SDH „Bolko” mieszczący się w samym centrum miasta oraz sklep nr 15 przy raciborskim Placu Wolności. „Społem” zajmuje się sprzedażą detaliczną, oferuje produkty pochodzące zarówno od lokalnych, jak i krajowych producentów.
docen_polskie_PSS-RACIBÓRZ_chleb-baltonowski docen_polskie_PSS-RACIBÓRZ_chleb-żytnio-razowy

Maksymalne noty dla kiełbasy i szynki z Brzozowca

docen_polskie_Masarnia_Brzozowiec_logo

Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Brzozowcu jest zlokalizowany w woj. łódzkim, w powiecie wieruszowskim. W firmie tej powstają specjały, za które przedsiębiorstwo „ROL-GAZ” W.K.Świerczyńscy sp. jawna otrzymało certyfikaty programu „Doceń polskie” i tytuły TOP PRODUKT.

Maksymalną liczbę punktów za smak, wygląd oraz stosunek jakości do ceny otrzymały:

– Szynka tradycyjna – wędzonka wyprodukowana z mięśni szynki wieprzowej z delikatną okrywą tłuszczową lub bez okrywy. Formuje się ją przy użyciu sznurka. Wyczuwalny dodatek przypraw naturalnych oraz tradycyjnego wędzenia. 100g wyrobu powstaje ze 122g mięsa wieprzowego. Waga szynki wynosi ok. 1,0kg,

– Kiełbasa tradycyjna podsuszana, produkowana z mięsa wieprzowego, jest wędzona, parzona średnio rozdrobniona. Batony w osłonce naturalnej o długości ok. 30cm. Wyczuwalny dodatek przypraw naturalnych  oraz tradycyjnego wędzenia. Barwa powierzchni koloru ciemno-brązowa, lekko pomarszczona.

Oddany do użytku w 2010 roku Zakład Przetwórstwa Mięsnego posiada zezwolenie na eksport do krajów Unii Europejskiej. Firma obsługuje zarówno odbiorców detalicznych, jak i hurtowych. Asortyment zakładu obejmuje szeroki wybór kiełbas, wędzonek i wyrobów garmażeryjnych. Specjały te można nabyć w sklepach w Wieluniu, Opolu i Wrocławiu.

Produkujemy wędliny w oparciu o stare Polskie Normy – tradycyjny skład i tradycyjna produkcja. Mięso na wędliny i wędzonki nie jest masowane w masownicach w celu uzyskania wysokiej wydajności za pomocą środków chemicznych. Z 1 kg mięsa otrzymujemy 0,85 kg lub mniej gotowego wyrobu – zapewniają przedstawiciele ZPM w Brzozowcu.
Nie są stosowane żadne smakowe preparaty oraz fosforany, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Do kiełbas nie dodajemy nawet białka roślinnego, zwierzęcego ani mąki ziemniaczanej. Stosujemy naturalne wędzenie drewnem olchowym i bukowym. Starsi konsumenci naszych wyrobów przypomną sobie smak z lat młodości – głosi strona internetowa firmy, dostępna pod adresem wedlinyprawdziwe.pl.
docen_polskie_Rol-Gaz_kiełbasa-tradycyjna-podsuszanai docen_polskie_Rol-Gaz_szynka-tradycyjna